ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ماسک
خودرو

ایلان ماسک کالیفرنیا را تهدید کرد: مقر تسلا را به ایالت دیگری می‌برم

ایلان ماسک به دنبال بازگشایی کارخانه تسلا در فریمانت کالیفرنیا بود، اما مقامات محلی در شهرستان «آلامدا» مانع از انجام چنین کاری شدند. حالا مدیرعامل تسلا تهدید کرده که در صورت عدم کاهش محدودیت‌ها، مقر این ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۰

ایلان ماسک به دنبال بازگشایی کارخانه تسلا در فریمانت کالیفرنیا بود، اما مقامات محلی در شهرستان «آلامدا» مانع از انجام چنین کاری شدند. حالا مدیرعامل تسلا تهدید کرده که در صورت عدم کاهش محدودیت‌ها، مقر این شرکت را به نوادا یا تگزاس منتقل می‌کند.

در حالی که تسلا نسبت به عدم امکان بازگشایی کارخانه خود در فریمانت واکنشی نشان نداده، ایلان ماسک که به حضور در توییتر و توییت‌های جنجالی خود شهرت دارد، در این شبکه اجتماعی نوشت:

«صادقانه بگویم، این آخرین بار است. تسلا مقر خود و برنامه‌های آینده‌اش را فورا به تگزاس یا نوادا منتقل می‌کند. اگر حتی به تولید خود در فریمانت ادامه دهیم، این موضوع به نحوه برخورد با تسلا در آینده بستگی خواهد داشت. تسلا آخرین خودروسازی است که در کالیفرنیا حضور دارد.»

ماسک به دنبال بازگشت شماری از کارکنان خود به کارخانه در روز جمعه بود، اما بخش بهداشت و سلامت شهرستان آلامدا روز جمعه اعلام کرد که چنین اقدامی، مخالف قوانین است. فرماندار کالیفرنیا، «گوین نیوسام» روز پنجشنبه دستورالعمل جدیدی برای تولیدکنندگان درنظر گرفت، اما قوانین قرنطینه شهرستان آلامدا تا تاریخ ۱۱ خرداد پابرجا خواهد بود. تگزاس از ۲۹ اردیبهشت امکان تولید توسط شرکت‌ها را فراهم می‌کند و از روز شنبه بسیاری از کسب و کارها در نوادا فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

ایلان ماسک

تسلا عصر شنبه در دادگاه فدرال در بخش شمالی کالیفرنیا از شهرستان آلامدا شکایت کرد و خواستار حکمی دائمی شد که مانع از اجبار برای قرنطینه و عدم امکان تولید می‌شود. تسلا در شکایت خود به این موضوع اشاره کرده که شهرستان آلامدا برخلاف قوانین فدرال و کالیفرنیا عمل کرده و همچنین از دستور فرماندار ایالت سرپیچی کرده است.

تسلا علاوه بر آلامدا، در نوادا نیز کارخانه دارد. کارخانه «گیگافکتوری ۱» وظیفه تولید باتری‌های این شرکت را برعهده دارد. ماسک در ماه فوریه از فالورهای خود در توییتر درباره وجود کارخانه گیگافکتوری در تگزاس نظرسنجی کرد که نظر ۸۰ درصد آن‌ها مثبت بود.

مدیرعامل تسلا به این موضوع اشاره کرده که به علت آشنایی این شرکت با نحوه برخورد با ویروس کرونا در کارخانه خود در شانگهای چین، باید قادر به بازگشایی کارخانه در کالیفرنیا باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • کاوشگر فضایی
  کاوشگر فضایی | ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

  این ابله که حتی به ساده ترین قوانین پایبند نیست با چه طرز تفکری می خواد مریخ را زمینی سازی کنه ؟ نکته وحشتناکش همینه ... نداشتن پایبندی به قانون چه زمینی و چه فضایی ...

  • Tyler
   Tyler | ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

   قانون مداران مطیع به درد کار کارمندی و برده بودن می خورن نه اکتشاف فضا.

 • amir hn
  amir hn | ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

  لُمپن
  به معنای واقعی

مطالب پیشنهادی