ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هواوی
تکنولوژی

هواوی از نسل جدید آنتن‌های 5G رونمایی کرد؛ کاهش پیچیدگی و افزایش ظرفیت تا ۸۰ درصد

کمپانی هواوی به یکه‌تازی در عرصه تکنولوژی 5G ادامه داده و با معرفی جدیدترین تکنولوژی خود در این زمینه تحت نام «CableFree»، نوع جدیدی از طراحی آنتن را به ایستگاه‌های 5G می‌آورد. تکنولوژی جدید هواوی ...

کورش چایچی
نوشته شده توسط کورش چایچی | ۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۰

کمپانی هواوی به یکه‌تازی در عرصه تکنولوژی 5G ادامه داده و با معرفی جدیدترین تکنولوژی خود در این زمینه تحت نام «CableFree»، نوع جدیدی از طراحی آنتن را به ایستگاه‌های 5G می‌آورد.

تکنولوژی جدید هواوی در زمینه ارتباطات 5G بخش‌های مختلفی از آنتن ایستگاه‌ها یا دکل‌ها را بهبود می‌بخشد. بر اساس گفته‌های این غول تکنولوژی، به کمک تکنولوژی CableFree بهینگی تابش سیگنال‌ها، ادغام آن با دریافت‌کننده‌ها و ظرفیت قدرت در آنتن‌ها افزایش یافته و به خوبی آماده ورود به دوره جدید ارتباطات بر بستر 5G خواهند شد.

به کمک تکنولوژی جدیدی که در استانداردهای زیرساختی به کار رفته، می‌توان گفت باندهای فرکانسی افزایش خواهند داشت. در نتیجه تکنولوژی جدید هواوی به خوبی زیرساخت‌ها را مهیای چالش‌های پیش روی این نوع از ارتباطات می‌کند. به صورت کلی اما تکنولوژی CableFree محدوده پوشش‌دهی 5G را به شکل محسوسی گسترش می‌دهد.

هواوی

پوشش‌دهی یکی از مشکلات اصلی تکنولوژی 5G است و در نتیجه با اضافه شدن باندهای فرکانسی جدید، بهره آنتن‌ها افزایش می‌‌یابد و در پی آن، پوشش‌دهی آنتن‌ها نیز افزایش خواهد یافت. به کمک تکنولوژی CableFree باید شاهد افزایش ۲۰ درصدی پوشش‌دهی باشیم. همچنین ظرفیت شبکه نیز تا ۸۰ درصد افزایش خواهد داشت.

البته تکنولوژی جدید آنتن‌های هواوی در ابعاد و فیزیک این آنتن‌ها نیز تاثیر داشته و این کمپانی توانسته تا ۱۰ کیلوگرم از وزن کلی آنتن‌های ۶ بانده را کاهش دهد. همچنین طراحی آنتن‌های جدید به گونه‌ای است که از کمترین مقدار پیچ و مهره استفاده کند تا یکپارچه‌تر به نظر برسد. استفاده از این نوع طراحی به معنی کاهش مفصل‌ها در بدنه خواهد بود که نصب و راه‌اندازی آن را به مقدار زیادی ساده‌ می‌کند.

در نهایت باید دید آیا تکنولوژی CableFree هواوی می‌تواند در مصارف روزانه، بهبودهای وعده داده شده را نشان دهد یا تنها به صورت تئوری توانسته برخی از مشکلات پوشش‌دهی و قدرت نفوذ سیگنال‌های 5G را برطرف کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی