ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

افزایش چشمگیر محبوبیت دوچرخه‌های برقی پس از شیوع کرونا

محبوبیت دوچرخه‌های برقی در دوران کرونا افزایش داشته و مردم از این وسیله به عنوان جایگزین تاکسی‌های اینترنتی و همچنین گشت و گذار در خیابان‌ها برای تنفس هوای تازه و لذت از مناظر اطراف پس ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۰

محبوبیت دوچرخه‌های برقی در دوران کرونا افزایش داشته و مردم از این وسیله به عنوان جایگزین تاکسی‌های اینترنتی و همچنین گشت و گذار در خیابان‌ها برای تنفس هوای تازه و لذت از مناظر اطراف پس از قرنطینه استفاده کرده‌اند.

بر اساس آمارهای شرکت تحقیقاتی NPD Group، فروش دوچرخه‌های برقی در آمریکا در سه ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، ۸۵ درصد افزایش داشته است. تمام دوچرخه‌های برقی فروشگاه‌های بزرگ مثل آمازون و والمارت به فروش رفته و مشتریان در لیست انتظار قرار گرفته‌اند.

«Ryan Zagata»، مدیر فروشگاه دوچرخه «Brooklyn Bicycle Company» شهر نیویورک می‌گوید: «در خواب هم نمی‌دیدم به چنین فروشی برسیم. سه هفته قبل در فروشگاه‌ها می‌توانستید زیر ۱۰۰۰ دلار دوچرخه پیدا کنید ولی حالا همه قفسه‌ها خالی شده‌اند.» فروش دوچرخه‌های برقی فقط در شهر نیویورک در سه ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به بازه مشابه در سال ۲۰۱۹، بیش از ۶۰۰ درصد افزایش داسته است.

دوچرخه‌های برقی که تا پیش از دوران کرونا وسیله‌ای برای افراد تنبل و سالخورده تلقی می‌شدند، حالا به خاطر شیوع ویروس کرونا در مدت زمان کوتاه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته‌اند. نیویورک تایمز در گزارش خود می‌نویسد دوچرخه الکتریکی دردسر رانندگی با ماشین را نداشته و استفاده از آن برای سفرهای کوتاه مثل خرید از سوپرمارکت یا سر زدن به دوستان اولویت دارد.

نیویورک تایمز پیش بینی کرده اهمیت دوچرخه‌های برقی در ماه‌های آتی بیشتر هم بشود. همزمان با بازگشایی مجدد کسب و کارها، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) از مردم خواسته تا فقط با اتومبیل شخصی و به صورت تک سرنشین سر کار بروند. به همین دلیل دوچرخه برقی به گزینه‌ای ایده‌آل برای رهایی از ترافیک سرسام آور و سنگین تبدیل خواهد شد.

دوچرخه‌های برقی مزیت دیگری دارند که در دوران کرونا کاربران را مجذوب کرده و آن لذت بردن از مسیر است. استفاده از دوچرخه الکتریکی در عین حفظ فاصله گذاری اجتماعی، اجازه حرکت سریع و لذت بردن از مناظر اطراف را می‌دهد.

البته دوچرخه‌های برقی به خاطر داشتن موتور و باتری، وزن بیشتری نسبت به دوچرخه‌های معمولی داشته و طعمه وسوسه کننده‌ای برای سارقان هستند. علاوه بر این هزینه تعویض باتری آن‌ها بالاست و برای سرویس کردن آن‌ها به تعمیرکار خبره نیاز است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی