۸۱ درصد بیت‌کوین‌های استخراج شده از گردش خارج شده‌اند

۸۱ درصد بیت‌کوین‌های استخراج شده از گردش خارج شده‌اند

تنها ۳.۵ میلیون یا ۱۹ درصد از بیت‌کوین‌های استخراج شده به صورت فعال داد و ستد می‌شوند و بخش اعظمی از این رمزارز به عنوان سرمایه حفظ شده و از گردش خارج شده است. این درحالی است ک هدف از توسعه بیت‌کوین اساسا ایجاد ابزار جدیدی برای داد و ستد بود

بر اساس براوردهای موسسه تحلیلی «Chainalysis» تا کنون حدود ۱۸.۶ میلیون بیت‌کوین استخراج شده است. از این تعداد ۶۰ درصد در اختیار افراد یا کسب و کارهایی است که حداکثر ۲۵ درصد از دارایی‌شان را فروخته‌اند و ظاهرا به عنوان سرمایه‌ای به آن می‌نگرند که با گذشت زمان ارزشمندتر خواهد شد.

حدود ۲۰ درصد از بیت‌کوین‌های موجود طی پنج سال گذشته هرگز از آدرس کنونی منتقل نشده که از نظر Chainalysis مفقود شده به شمار می‌روند. دیگر بیت‌کوین‌ها هم که تقریبا ۳.۵ میلیون برآورد شده، به عنوان ابزار داد و ستد بین صرافی‌های دیجیتال به کار می‌روند.

 بیت‌کوین‌های استخراج شده

بر اساس این گزارش طی سال جاری در مجموع ۳۴۰ هزار نفر به صورت فعال و هفتگی به تجارت بیت‌کوین پرداخته‌اند. خود این افراد هم به دو دسته خرده‌فروش و حرفه‌ای تقسیم می‌شوند. خرده‌فروش‌ها افرادی هستند که ارزش داد و ستدهای آنها کمتر از ۱۰ هزار دلار است و ۹۶ درصد از کل مبادلات را تشکیل می‌دهند.

تاجران حرفه‌ای که سهمشان از ۴ درصد فراتر نمی‌رود، در هفته حدود ۱۹ هزار مبادله انجام می‌دهند. علی رغم این سهم اندک کنترل جریان نقدشوندگی در دست این افراد است و ارزش مبادلات آنها ۸۵ درصد کل داد و ستدهای دلاری را شکل می‌دهد. Chainalysis این افراد را به خاطر سرمایه انبوه محرک‌های اصلی موج‌های بزرگ بیت‌کوین می‌داند. روز گذشته شاهد داد و ستدهایی از این دست بودیم که طی آن ۲.۲۴ میلیارد دلار بیت کوین با پردخت کارمزد ۷ دلاری جابجا شد.

در نهایت این گزارش حجم مبادلات هفتگی بیت‌کوین در صرافی‌ها را ۱.۸ میلیون واحد اعلام کرده که ۱۴.۴ میلیارد دلار ارزش دارد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato