شرکت Zagg از دو دستگاه ضدعفونی کننده گوشی با نور فرابنفش رونمایی کرد

شرکت Zagg از دو دستگاه ضدعفونی کننده گوشی با نور فرابنفش رونمایی کرد

شرکت آمریکایی Zagg که در زمینه تولید لوازم جانبی موبایل فعالیت می‌کند، از دو دستگاه ضدعفونی کننده گوشی بوسیله نور فرابنفش رونمایی نمود.

کیس اول که Mophie UV Sanitizer نام دارد، برای گوشی‌های ۶.۹ اینچ و لوازم کوچکتر مثل کارت بانکی و ایرباد ساخته شده و به گفته سازنده، فناوری یو وی سی (UVC) به کار رفته در آن ۹۹.۹ درصد از «رایج ترین باکتری‌های سطح که روی لوازم خانگی یافت می‌شوند» را در عرض ۵ دقیقه از بین می‌برد. این دستگاه همچنین از استاندارد شارژ القایی Qi پشتیبانی کرده و گوشی کاربر را حین ضدعفونی شارژ می‌کند.

کیس دوم InvisibleShield UV Sanitizer نام داشته و با استفاده از لامپ UVC توانایی ضدعفونی تمام گوشی‌ها تا سایز ۶.۹ اینچ را دارد. ضدعفونی گوشی با این دستگاه نیز ۵ دقیقه زمان برده و به گفته سازنده ۹۹.۹ درصد از باکتری‌های رایج سطح را از میان خواهد برد. این وسیله فاقد استاندارد شارژ القایی Qi است.

استفاده از این دو محصول بسیار ساده توصیف شده و کاربر پس از قرار دادن گوشی درون آن‌ها دکمه روشن کردن را فشار می‌دهد. دستگاه Mophie UV از هم اکنون از سایت سازنده با قیمت ۷۹.۹۹ دلار قابل خریداری است. دستگاه InvisibleShield UV Sanitizer نیز به زودی با قیمت ۵۹.۹۹ دلار وارد بازار می‌شود.

شرکت Zagg می‌گوید محصولات آن‌ها توسط شرکت‌های شخص ثالث آزمایش شده و در از بین بردن باکتری اشریشیا کلی و استافیلوکوک‌ها مؤثر هستند. در حال حاضر میزان تأثیر دستگاه‌های ضدعفونی کننده مبتنی بر نور فرابنفش در از بین بردن ویروس کرونا مشخص نیست.

«Kelly A. Reynolds»، پزشک و استادیار کالج بهداشت عمومی از دانشگاه آریزونا می‌گوید: «نور UVC در از بین بردن طیف وسیعی از جرم‌ها مؤثر بوده و گزینه‌ای برای ضدعفونی کردن گوشی بدون استفاده از مواد شیمیایی است.»

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato