همه چیز درباره آیفون 13
کوبایی‌ها برای عبور از بحران اقتصادی و غذایی به ارزهای دیجیتال پناه می‌برند

کوبایی‌ها برای عبور از بحران اقتصادی و غذایی به ارزهای دیجیتال پناه می‌برند

کوبا زیر فشار تحریم‌ها، بحران ناشی از ویروس کرونا و قطع کمک‌هایی که از همسایگان دریافت می‌کرد، با کمبود پول نقد و مواد غذایی مواجه شده و حالا تعدادی از شهروندان این کشور برای مهار فشار تورم و دور زدن تحریم‌ها به سراغ رمزارزها مانند بیت کوین رفته‌اند.

ویروس کرونا به اقتصاد جهانی ضربه سنگینی زده و کوبا نیز از این قاعده مستثنی نیست، البته علاوه بر بیماری مخالفان حکومت کوبا را هم به ناتوانی در اداره امور اقتصادی متهم کرده‌اند و قطع کمک‌های دریافتی از «کاراکاس» هم به مشکلات دامن زده است.

یکی از مقامات این کشور اخیرا اعلام کرده:

«کوبا باید برای مقابله با محاصره شدید ایالات متحده آمریکا و بحران غذایی ناشی از کووید-۱۹، بطور قاطع و فوری برنامه خودکفایی شهری خود را توسعه دهد.»

در کوبا افرادی با نام «Mules» وجود دارند که با سفر به کشورهای مختلف در سراسر جهان، پول نقد و محصولات خاصی را وارد این کشور می‌کنند. نزدیک به نیمی از وجوه ارسالی به کوبا توسط این افراد تامین می‌شود، با این حال با شیوع ویروس کرونا تعداد آن‌ها کاهش پیدا کرده که نتیجه آن، کمبود پول و مواد غذایی است.

تعداد زیادی از مردم این کشور برای عبور از این موقعیت و مقابله با بحران، به سراغ بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال رفته‌اند. برای مثال معاملات روی پلتفرم «Localbitcoins» در «هاوانا» و «اولگین» در حال انجام است.

یک معامله‌گر در «سن خوزه ده لاس لاخاس» بدون هیچ گونه محدودیتی در حال فروش بیت کوین کش (BCH) در این پلتفرم است. بر اساس گزارش‌ها، در دو سال گذشته تعدادی از شهروندان کوبا به سراغ ارزهای دیجیتال رفته‌اند.

در سپتامبر ۲۰۱۹ رویترز در گزارشی اعلام کرد که شهروندان این کشور برای دور زدن تحریم‌های آمریکا به سراغ رمزارزها رفته‌اند تا به وسیله آن‌‌ها قادر به خرید آنلاین و همچنین مبادله مالی با کشورهای دیگر باشند. در این کشور یک کانال تلگرامی با نام «Cubacripto» نیز وجود دارد که در آن شهروندان به صحبت پیرامون دارایی‌های دیجیتال می‌پردازند.

در آوریل سال جاری میلادی کارآفرین کوبایی ایتالیایی، «Mario Mazzola» اولین صرافی همتابه‌همتا بیت کوین این کشور با نام «qbita.org» را راه اندازی کرد. Mazzola همراه با شروع به کار این صرافی به افزایش استفاده از بیت کوین در کوبا اشاره و علت آن را آزادی در انتقال پول و کنترل روی بودجه اعلام کرد.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato