ارتش آمریکا به دنبال ردیابی تراکنش‌های ارز دیجیتال است

ارتش آمریکا به دنبال ردیابی تراکنش‌های ارز دیجیتال است

ارتش آمریکا به همراه وزارت دفاع درباره ابزارهای ردیابی رمزارز مبتنی بر وب درخواست اطلاعات (RFI) کرده‌اند. توسط این ابزارها آژانس‌های دولتی آمریکا باید بتوانند تحقیقات عمیقی پیرامون منابع تراکنش‌ها انجام دهند و همچنین چندین ارز دیجیتال مانند بیت کوین را تحلیل کند.

به گزارش Bitcoin، ارتش و وزارت دفاع برای این RFI عنوان «برنامه تحقیقات مبتنی بر وب برای رمزارز» را انتخاب کرده‌اند و در تاریخ ۲۰ تیر ماه آن را در سایت دولت آمریکا منتشر کرده‌اند. در این درخواست نوشته شده:

«تمامی اطلاعات ارسالی در پاسخ به این بیانیه، داوطلبانه است. پیمانکار فرماندهی ارتش ایالات متحده آمریکا در نیوجرسی در حال بررسی بازار برای پیمانکاران بالقوه با توانایی ارائه مجوز برای یک کاربر ابری، برنامه مبتنی بر وب با امکان کمک به اجرای قانون است. طی اجرای قانون، باید امکان شناسایی و توقف افرادی که از ارزهای دیجیتال برای فعالیت‌های غیرقانونی مانند کلاهبرداری، اخاذی و پولشویی استفاده می‌کنند، وجود داشته باشد.»

این درخواست همراه با بیانیه کار (SOW) منتشر شده که توضیح می‌دهد پیمانکار باید دسترسی به سرویس قابل اعتماد تحقیقات رمزارزها را فراهم کند. همچنین به راه حل نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) نیز اشاره کرده که از آن برای تحقیقات جنایی و سایر ماموریت‌های هدایت شده توسط «فرماندهی تحقیقات جنایی» ارتش ایالات متحده آمریکا (USACIDC) استفاده می‌شود.

ارتش آمریکا

USACIDC یک سازمان برتر تحقیقات جنایی نظامی در وزارت دفاع آمریکا است که مسئولیت انجام تحقیقات جنایی در سراسر جهان را برعهده دارد. در ادامه گفته شده:

«این برنامه باید کاربران را قادر به انجام تحقیقات عمیق درباره منابع تراکنش‌های ارزهای دیجیتال کند و همچنین تحلیل چندین ارز از بیت کوین تا دیگر ارزهای دیجیتال مطرح را ارائه کند.»

این سرویس باید یک محصول آزمایش شده بدون نصب سخت افزار یا نرم افزار باشد و همچنین باید الزامات SOW شامل ارائه ردیابی لحظه‌ای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال و مشاهده الگوهای تراکنش‌ و تعاملات با سایر نهادها را برآورده کنند. قرارداد یکساله است که البته امکان تمدید آن برای چهار سال دیگر نیز وجود دارد. پیمانکاران باید تا تاریخ ۳۰ تیر ماه اطلاعات را ارائه کنند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato