مدیرعامل آئودی: تسلا 2 سال از سایر خودروسازان جلوتر است

مدیرعامل آئودی: تسلا 2 سال از سایر خودروسازان جلوتر است

مدیرعامل جدید شرکت آئودی اعتقاد دارد که شرکت تسلا در زمینه خودروهای برقی و رانندگی خودران جلوتر از دیگر بازیگران اصلی صنعت خودروسازی جهان است و به همین دلیل شرکت او باید تلاش بیشتری برای کاهش فاصله با تسلا کند.

مارکوس دویسمن (Markus Duesmann) که در تاریخ ۱ آپریل سال ۲۰۲۰ سکان هدایت شرکت آئودی را بر عهده گرفته است اعتقاد دارد که شرکت ایلان ماسک به اندازه ۲ سال در زمینه توسعه نرم افزار، رانندگی خودران و فن‌آوری باتری از شرکت آئودی جلوتر است.

آئودی

او در این رابطه می گوید:

محصولات شرکت تسلا توانایی بهره‌مندی از باتری‌های بزرگ تری را دارند زیرا اصولا خودروهای باتری محور هستند.

به همین جهت شرکت آئودی قصد دارد تا برنامه اختصاصی خود موسوم به Artemis را با سرعت بیشتری به جلو ببرد. این برنامه امکان توسعه و تحقیق سریع تر را برای متخصص‌های شرکت آئودی فراهم می کند. هدف این شرکت معرفی یک سیستم خودران کاملا جدید تا سال ۲۰۲۴ است.

مارکوس دویسمن در این رابطه می گوید:

Artemis تمامی توانمندی ما را در زمینه توسعه فن‌آوری های جدید و نوین به نمایش خواهد گذاشت. مسئله‌ای که تا پیش از این در شرکت ما سابقه نداشته است.

دویسمن به دنبال این است تا به فروش سالانه ۴۰ هزار دستگاهی برند E-Tron تا پایان سال جاری میلادی دست پیدا کند. در حال حاضر آئودی توانسته به فروش ۱۷ هزار دستگاه E-Tron در سال جاری میلادی دست یابد.

فعلا شاسی بلند E-Tron رتبه اول فروش شاسی بلندهای برقی را در اروپا به خود اختصاص داده و از پس رقبای سرسختی همچون تسلا مدل X، مرسدس بنز EQC و جگوار I-Pace برآمده است.

البته دویسمن اعتقاد دارد که کرونا ویروس سبب شده تا رشد صنعت خودروسازی حداقل تا سال ۲۰۲۲ و حتی ۲۰۲۳ به تعویق بیفتد.

گروه فولکس واگن به عنوان یک شرکت مادر برنامه جامع برقی سازی را برای زیرمجموعه های خود در نظر گرفته است و قرار است تا ۷۵ مدل تمام برقی در سرتاسر این گروه خودروسازی به تولید در بیاید که ۲۰ مدل آن برای شرکت آئودی خواهد بود. این هدف تا پایان سال ۲۰۲۵ محقق خواهد شد. با این وجود پروژه Artemis به صورت جدا از پروژه فولکس واگن به جلو خواهد رفت و در واقع پروژه یک بخش ویژه برای آئودی به منظور تولید محصولاتی با عملکرد بالا خواهد بود.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato