ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وارن بافت
کسب و کار

انتخاب مهمی که از نظر وارن بافت شانس موفقیت مان در کار را بالا می برد

وارن بافت را میتوان بزرگترین سرمایه گذار نسل کنونی دانست؛ او حتی قهرمان رشد شخصیتی و پیشرفت حرفه ای است و تاکنون نکات بسیاری را در مورد موفقیت خود با هوادارانش در میان گذاشته است. ...

وارن بافت را میتوان بزرگترین سرمایه گذار نسل کنونی دانست؛ او حتی قهرمان رشد شخصیتی و پیشرفت حرفه ای است و تاکنون نکات بسیاری را در مورد موفقیت خود با هوادارانش در میان گذاشته است.

بهترین توصیه بافت را شاید بتوان در دوران پاندمی کووید به کار بست؛ دورانی که در آن بسیاری از کسب و کارها و کارآفرینان با کمبود منابع مالی روبرو هستند و برای پشت سر گذاشتن شرایط دشوار خود سخت تلاش می کنند.

بافت زمانی گفت:

در دنیای کسب و کار آنهایی بیشتر از بقیه موفق می شوند که عاشق کارشان هستند.

در کنار آنهایی که دوستشان دارید به کاری مشغول شوید که عاشقش هستید

حالا گرچه بسیاری از نیروهای کار در دنیا از خانه مشغول فعالیت اقتصادی هستند و دیگر زمان و هزینه ای صرف رفتن به سر کار خود نمی کنند اما بشر دچار نوعی رخوت و خستگی شده و به دنبال راهی است تا از مخمصه ای که زمانی آرزویش بود (یعنی کار کردن از خانه) رها شود.

بله بسیاری از ما با همان لباس های راحتی خانه پشت میز کارمان می نشینیم اما به نظر می رسد که نه کار از خانه و نه کار در شرکت مطلوب خیلی از ما نیست. چند نفر از شما تایید می کنند که آرزو داشتند کار دیگری را انجام می دادند؟ کاری که واقعا عاشقش هستند؟

همانطور که گفتیم بافت موفقیت واقعی را در گرو انجام کاری می داند که واقعا دوستش داریم. تیم کوک مدیرعامل اپل نیز همین توصیه را می کند. او می گوید برای رسیدن به موفقیت باید عاشق کارتان باشید و تمام روحتان را صرف آن کار کنید و آن شغل برایتان سرگرم کننده باشد.

علت آنکه خیلی از ما در کارمان موفق نیستیم به احساسات ما بر می گردد. ما در واقع در نقطه تقاطع کاری که دوست داریم و خدمت رسانی به مردم نرسیده ایم؛ یک کار هیجان انگیز که صبح زود ما را از خواب بیدار کند. پیدا کردن این تقاطع همان چیزی است که مسیر را برای یک زندگی شاد و موفق هموار خواهد کرد.

Albert Schweitzer پزشک و فیلسوف مطرح جهانی زمانی در این باره گفت:

موفقیت کلید خوشبختی نیست. خوشبختی کلید موفقیت است.

اگر عاشق کاری که انجام می دهید باشید آنگاه به موفقیت می رسید. و زمانی که شاد و خوشحال باشید انگیزه بیشتری برای موفقیت دارید و زمان و انرژی بیشتری را صرف کار خود خواهید کرد.

در واقع تفاوت در این نکته است: کارتان را صرفا به این خاطر که دوستش دارید انجام دهید نه اینکه به خاطر سود (در واقع سود کارفرما) فرمانبر دیگری باشید و برای او کار کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی