همه چیز درباره آیفون 13
تسلا با عرضه 139300 دستگاه خودرو در سه‌ ماه رکورد تولید خود را شکست

تسلا با عرضه 139300 دستگاه خودرو در سه‌ ماه رکورد تولید خود را شکست

تسلا در شرایط همه گیری کرونا که منجر به اختلال در فعالیت کارخانه‌‌ها و شرکت‌ها در سراسر جهان شده است، توانست در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ با عرضه ۱۳۹۳۰۰ دستگاه خودرو به بازار، رکورد جدیدی در آمار  تولید خود ثبت کند.

بیشترین آمار تولید تسلا طی سال‌های گذشته مربوط به فصل چهارم ۲۰۱۹ است که موفق به عرضه ۱۱۲۰۰۰ دستگاه خودرو به بازار شد. اینک این رکورد در شرایط کرونایی که برای مدتی دو کارخانه تسلا هم تعطیل بوده، شکسته شده است. 

تسلا در گزارش فصل سوم ۲۰۲۰ از خرداد ماه تا شهریور ماه (ژوئیه تا سپتامبر) اعلام کرده که با رشد ۴۲ درصدی میزان عرضه خودرو نسبت به مدت مشابه سال قبل یعنی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹، موفق به عرضه ۱۳۹۳۰۰ دستگاه خودرو به بازار عرضه شده است.

با این حساب میزان عرضه خودرو این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری نسبت به فصل دوم ۲۰۲۰ با رشد ۵۳ درصدی روبرو بوده است. گفتنی است این شرکت بزرگ تولید کننده خودرو در فصل چهارم ۲۰۱۹ نیز موفق به عرضه ۱۱۲۰۰۰ دستگاه خودرو به بازار شده بود. از تعداد کل خودروهای عرضه شده، ۱۵۲۰۰ دستگاه مدل‌های S/X و ۱۲۴۱۰۰دستگاه مدل ۳/Y‌ است.

در ابتدای سال، هدفگذاری تسلا، عرضه ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو به بازار بود که تاکنون موفق به عرضه حدود ۳۱۸ هزار دستگاه آن شده است. بی‌شک همه گیری ویروس کرونا برای تسلا نیز محدودیت‌هایی به دنبال داشته و روند تولید شرکت را با مشکلاتی روبرو کرده است.

ابتدای سال جاری میلادی و با همه‌گیری کرونا، کارخانه جدید شانگهای«Gigafactory» مدتی تعطیل شد. همچنین کارخانه «Fremont» نیز درحدود دو ماه با تعطیلی روبرو شد. اگر در این بازه زمانی به دلیل همه گیری کرونا کارخانه‌ها تعطیل نشده بود، مطمئناً تسلا تاکنون به هدف خود نزدیک شده بود.

تسلا در نظر دارد طی دو سال آینده، دو کارخانه دیگر نیز افتتاح کند. دراین صورت هم می‌تواند تولید خود را افزایش دهد و هم خودروهای جدید از مدل‌های  «S Plaid» ، «Cybertruck» و نسل بعدی رودستر به بازار عرضه کند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato