ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

مالیات سنگین ثروت ۲۱ میلیارد دلاری رئیس هیئت مدیره سامسونگ: ۹.۳ میلیارد دلار

«لی کان-هی»، رییس هیئت مدیره سامسونگ دیروز در سن ۷۸ سالگی درگذشت و حدوداً ۲۱ میلیارد دلار برای همسر و سه فرزندش بر جای گذاشت. حال طبق قوانین کره جنوبی اعضای خانواده آقای لی باید ...

«لی کان-هی»، رییس هیئت مدیره سامسونگ دیروز در سن ۷۸ سالگی درگذشت و حدوداً ۲۱ میلیارد دلار برای همسر و سه فرزندش بر جای گذاشت. حال طبق قوانین کره جنوبی اعضای خانواده آقای لی باید مالیات سنگین این دارایی را بپردازند.

لی کان-هی ثروتمندترین مرد کره جنوبی به شمار می‌رفت و حال ثروت ۲۱ میلیارد دلاری او بین همسر و سه فرزندش تقسیم شده است که البته طبق قوانین کره بخش قابل توجهی از آن باید به عنوان مالیات پرداخت شود. بر اساس قوانین این کشور، اعضای خانواده لی باید بیش از ۱۰ تریلیون وون مالیات وراثت بپردازند.

لی کان-هی سهام دار چهار زیرمجموعه سامسونگ بود که در مجموع ۱۸ تریلیون وون (حدود ۱۵.۹ میلیارد دلار) ارزش دارند. او دو خانه وسیع در ناحیه مرکزی شهر سئول دارد که با قیمت ۳۶ و ۳۰.۲ میلیون دلار گران قیمت‌ترین خانه‌های شخصی در کره جنوبی به شمار می‌روند.

متخصصین صنعت معتقدند ورثه آقای لی کان-هی باید نزدیک به ۱۰.۶ تریلیون وون (حدود ۹.۳ میلیارد دلار) مالیات وراثت بپردازند. البته آن‌ها می‌توانند این مبلغ را در بازه چند ساله پرداخت کنند چرا که طبق قوانین کره می‌توان مالیات وراثت را برای بازه ۵ سال قسط‌بندی کرد.

لی تأثیر به سزایی در تبدیل کردن سامسونگ به غول فناوری کره داشت و در دوران زمامداری کمک فراوانی به گسترش کسب و کارهای این سازنده کره‌ای از جمله نیمه رسانا، نمایشگر، چیپ حافظه و غیره کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (10 مورد)
 • mshadi
  mshadi | ۸ آبان ۱۳۹۹

  مسئولین دزد کره، واقعا که، تا صاحبش مرد ریختن رو سر اموال شرکت

 • molavy
  molavy | ۶ آبان ۱۳۹۹

  فق تو کشور های عقب مونده و کمونیستی همچین قوانینی رو آدم میبینه، لعنت به کمونیست

 • Agha Saib
  Agha Saib | ۶ آبان ۱۳۹۹

  رسمأ نشته رو مخ

 • porsesh
  porsesh | ۶ آبان ۱۳۹۹

  حدود ۵۰ درصد ثروتش رو می‌خوان بالا بکشن... ناعادلانه هست... عمری زحمت بکشی دولت بگه نصفش مال منه

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی