مایکروسافت به 5.5 میلیون شهروند برزیلی آموزش می‌دهد

مایکروسافت به 5.5 میلیون شهروند برزیلی آموزش می‌دهد

مایکروسافت طی قراردادی آموزشی قرار است تا سال ۲۰۲۳، به بیش از ۵.۵ میلیون شهروند برزیلی در حوزه‌های علوم داده، رایانش ابری و هوش مصنوعی آموزش دهد.

دولت برزیل تصمیم گرفته است با همکاری مایکروسافت، میلیون ها شهروند خود را طی سه سال آینده در حوزه‌های فناوری آموزش دهد. این قرداد همکاری مشترک با نام « Mais Brasil»، بستر آموزش از راه دور برای ۲۰ دوره است که سطوح آموزشی از مبتدی تا پیشرفته را شامل می‌شود.

شهروندان برزیلی با هر سطح دانش حوزه فناوری می‌توانند در این دوره‌های آموزشی شرکت کنند. انتظار می‌رود کارگران و همچنین نسل جوان برزیل بتوانند از طریق این دوره‌های آموزشی، موقعیت‌های شغلی مناسبی را از آن خود کنند.

در حال حاضر بیش از میلیون‌ها کارگر برزیلی نیازمند آموزش‌های حوزه فناوری هستند تا بتوانند چشم انداز بهتری برای آینده شغلی خود داشته باشند.

«مارکوس پونتس»، وزیر علوم، فناوری و نوآوری برزیل اعلام کرد:

«رشد مهارت‌های نیروی کار در برزیل، بسیار حیاتی است. در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم. جوانان برزیلی با کسب مهارت‌های لازم در این زمینه‌ها می‌توانند در مشاغل مربوطه مشغول به کار شوند.»

یکی از دلایل انتخاب مایکروسافت برای ارائه چنین خدماتی این است که ردموندی هزینه اضافی برای خدمات آموزشی خود دریافت نمی‌کنند. علاوه بر این مایکروسافت دوره‌های آموزشی متناسب با سطح علمی شهروندان از مبتدی تا پیشرفته ارائه می‌دهد.

باتوجه به همه گیری کرونا،‌ نیاز به آموزش نیروهای معمولی تا متخصص در فضای دیجیتال بیش از پیش دیده می‌شود. این آموزش‌ها کمک می‌کند تا متخصصان بیشتری بتوانند در این حوزه‌های مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول فعالیت شوند.

در حال حاضر برزیل در جایگاه ۶۲ شاخص جهانی نوآوری یا «GII» قرار دارد. در سال ۲۰۱۹ نیز برزیل رتبه ۶۶ شاخص جهانی نوآوری را از آن خود کرده بود. این وضعیت برای دولت برزیل نگران کننده است و به نظر می‌رسد از ظرفیت‌های موجود برای مهارت آموزی و رشد استعدادها در برزیل استفاده نمی‌شود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato