آئودی RS Q8 تیونینگ منصوری با ظاهری خشن و 780 اسب بخار قدرت معرفی شد

آئودی RS Q8 تیونینگ منصوری با ظاهری خشن و 780 اسب بخار قدرت معرفی شد

شرکت منصوری در ماه‌های اخیر نشان داده که علاقه خاصی به محصولات آئودی دارد. این تیونر صاحب نام جهان خودرو در تازه‌ترین پروژه خود باز هم به سراغ محصولی از ارباب حلقه‌ها رفته و آن را هم از نظر نمای ظاهری و هم از نظر مشخصات فنی ارتقا داده است.

مدل مورد بحث کراس‌اوور اسپرت RS Q8 است که در حالت استاندارد نیز حرف‌های زیادی برای گفتن در برابر رقبا دارد. به رسم عادت دیرینه، منصوری کیتی اختصاصی برای این کراس‌اوور لوکس آلمانی تدارک دیده است. این کیت جنسی عمدتا از فیبرکربن داشته و در کنار بهبود ایرودینامیک، چهره RS Q8 را بیش از پیش خشن‌تر می‌کند.

ترکیب رنگ مشکی و قرمز، جلوه‌ای ویژه به آئودی RS Q8 تیونینگ منصوری بخشیده است. این ترکیب به داخل کابین نیز ادامه پیدا کرده، جایی که باز هم شاهد بهره‌گیری گسترده از اجزای فیبرکربنی در قسمت‌های مختلف هستیم.

با بازنگری‎های صورت گرفته در موتور ۴ لیتری V8 توئین توربو، برنامه‌ریزی مجدد ECU و استفاده از سیستم اگزوز جدید، خروجی پیشرانه به ۷۸۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور افزایش پیدا کرده است. بد نیست بدانید در حالت استاندارد موتور آئودی RS Q8 قدرتی برابر با ۵۹۱ اسب بخار داشته و ۷۹۹ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

به لطف افزایش چشمگیر خروجی، شتاب صفر تا صد RS Q8 تیونینگ منصوری به ۳.۳ ثانیه کاهش یافته، حداکثر سرعت آن نیز اکنون به ۳۲۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. گفتنی است شتاب صفر تا صد نسخه استاندارد این کراس‌اوور آلمانی ۳.۸ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است.

با آنکه آئودی RS Q8 تیونینگ شده توسط منصوری، مثل سایر پروژه‌های کمپانی وحشی دیده نمی‌شود، ولی این نسخه در مقایسه با مدل استاندارد جذابیت‌های ظاهری و فنی بیشتری ارائه می‌کند.

درباره قیمت پروژه جدید منصوری قیمتی در دست نیست، اما مسلما رقم نهایی بسیار فراتر از ۱۱۴ دلار تعیین شده برای مدل استاندارد آئودی RS Q8 خواهد بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato