همه چیز درباره آیفون 13
برنامه زمانی انتشار اندروید 11 برای گوشی‌های سونی اکسپریا مشخص شد

برنامه زمانی انتشار اندروید 11 برای گوشی‌های سونی اکسپریا مشخص شد

سونی نقشه راه به روز رسانی اندروید ۱۱ را برای برخی از گوشی‌های هوشمند خود مشخص کرده است. سونی اکسپریا ۱ مارک ۲ نخستین دستگاهی است که تا قبل از سال نو میلادی آپدیت را دریافت می‌کند؛ اما مشخص نیست برخی گوشی‌های قدیمی‌تر این شرکت چه زمانی بروزرسانی اندروید ۱۱ را دریافت خواهند کرد.

بعد از اکسپریا ۱ مارک ۲، گوشی‌های هوشمند اکسپریا ۵ II و اکسپریا ۱۰ II بعد از سال نو میلادی و احتمالا طی ماه‌های دی‌ و بهمن‌ آپدیت را دریافت خواهند کرد.

نسخه اصلی اکسپریا ۱ و اکسپریا ۵ آخرین گوشی‌های هوشمند این سری هستند که تا اواسط اسفندماه نسخه جدید سیستم عامل اندروید دریافت می‌کنند.

رابط کاربری نسخه آپدیت شده تفاوت چندانی با نسخه قبلی ندارد؛ اما بهینه سازی شده است. مدیریت چت با استفاده از نوتیفیکیشن‌های اختصاصی و اعلان‌های مربوط به مکالمه، تغییرات جدیدی هستند که در نسخه جدید ارائه می‌شود. به علاوه کنترلرهای قدرتمند و خوبی برای خانه هوشمند و کنترل پخش موسیقی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. از نظر حفظ حریم خصوصی و سیاست‌های مربوط به امنیت کاربران، نسخه آپدیت شده بهینه سازی شده است.

هنوز مشخص نیست سایر گوشی‌های هوشمند سونی اکسپریا چه زمانی آپدیت جدید را دریافت خواهند کرد. مشخص نبودن برنامه بروز رسانی بقیه گوشی‌ها به این معنی نیست که سایر دستگاه‌ها ممکن است آپدیت را دریافت نکنند؛ هرچند شاید امیدی به آپدیت اندروید برخی گوشی‌های سونی از جمله اکسپریا ۱۰، اکسپریا ۱۰ پلاس، L3 یا L4 نباشد.

این خبر برای برخی کاربران که دستگاهی را مثلا چند ماه قبل با اندروید ۹ خریداری کرده و حالا نمی‌توانند آپدیت جدید را دریافت کنند، بی‌شک ناراحت کننده است.

البته در نظر داشته باشید که سونی کماکان در آپدیت سیستم عامل گوشی‌های هوشمند خود عملکرد بهتری نسبت به برخی تولید کنندگان دیگر بازار دارد؛ هرچند شرکت‌هایی مانند سامسونگ سرعت عمل بیشتری در آپدیت اندروید از خود نشان می‌دهند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato