حاصل همکاری گیمرها و طراحان فورد: فوردزیلا P1 در دنیای واقعی متولد شد

حاصل همکاری گیمرها و طراحان فورد: فوردزیلا P1 در دنیای واقعی متولد شد

اگر اهل بازی‌های اتومبیل‌رانی باشید، حتما مدل‌هایی را دیده‌اید که طراحی بسیار هیجان‌انگیزی دارند. این مدل‌ها بعضا آنقدر جذاب هستند که احتمالا آرزو کرده‌اید کاش نمونه واقعی آنها نیز تولید می‌شد. به‌تازگی اتفاقی مشابه رخ داده و شرکت فورد در اقدامی جالب نسخه‌ای واقعی از مدل فوق‌العاده زیبای فوردزیلا P1 را تولید کرده است.

شاید بدانید فوردزیلا P1 نتیجه همکاری طراحان فورد و گیمرهای حرفه‌ای بوده و برای دنیای بازی‌های کامپیوتری طراحی شده است. فرایندهای طراحی این خودروی منحصر بفرد در مارس گذشته کلید خورد، زمانی که حدود ۲۵۰,۰۰۰ گیمر به‌تدریج نظرات خود را در رابطه با طراحی بیرونی، محل قرارگیری صندلی راننده، مکان نصب موتور و فاکتورهایی از این دست اعلام کردند.

دو طراح ارشد فورد یعنی روبرت انگلمن (Robert Engelmann) و آرتورو آرینو (Arturo Ariño) با احتساب نظرات گیمرها بالاخره طرح نهایی دیجیتال فوردزیلا P1 را در ماه آگوست و در همایش Gameson 2020 آلمان رونمایی کردند.

از آنجایی که ماموریت اصلی این خودرو رقابت در دنیای دیجیتال است، پارامترهایی مثل دید راننده و یا کاربردپذیری اصلا مد نظر قرار نگرفته‌اند؛ این امر باعث شده محصول نهایی آنقدر جذاب باشد که گویی از یک سیاره دیگر آمده است!

فوردزیلا P1 سقف کوتاهی دارد و می‌توان گفت ارتفاع صندلی راننده با ارتفاع گلگیرها یکسان است. بی‌راه نیست اگر بگوییم این خودروی اصالتا مجازی، از هر زاویه هیجان‌انگیز دیده می‌شود، اما شاید برخی نمای عقب آن را بیشتر بپسندند، زیرا بخش‌هایی از سیستم تعلیق در معرض دید هستند.

نمونه واقعی فوردزیلا P1 بر مبنای فایل‌های CAD و در عرض هفت هفته تولید شده که چنین رکوردی حتی در شرایط عادی نیز کاملا قابل تحسین است. بد نیست اشاره کنیم به گفته فورد مهندسان این پروژه به خاطر پاندمی کووید-۱۹ به صورت دورکاری با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

برخلاف دنیای مجازی، فوردزیلا P1 در دنیای واقعی فاقد پیشرانه است و حتی به نظر می‌رسد امکان ورود به داخل کابین آن میسر نباشد. احتمال می‌رود فورد این محصول زیبا را در چند گردهمایی خودرویی به نمایش بگذارد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato