ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

جدیدترین گزارش Speedtest از کاهش سرعت اینترنت در ایران خبر می‌دهد

اسپیدتست جدیدترین گزارش خود برای سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان برای ماه نوامبر را منتشر کرده که حاکی از کاهش قابل توجه سرعت اینترنت در ایران است. اسپیدتست به صورت ماهانه گزارشی درباره ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۰

اسپیدتست جدیدترین گزارش خود برای سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان برای ماه نوامبر را منتشر کرده که حاکی از کاهش قابل توجه سرعت اینترنت در ایران است.

اسپیدتست به صورت ماهانه گزارشی درباره وضعیت اینترنت در سطح جهان منتشر می‌کند که در جدیدترین آن برای ماه نوامبر، برای چندمین ماه متوالی شاهد افزایش میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان هستیم. در این ماه میانگین سرعت اینترنت ثابت به ۹۱.۹۶ مگابیت بر ثانیه رسیده که نسبت ۸۷.۸۴ مگابیت بر ثانیه ماه اکتبر افزایش چشمگیری داشته است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در ماه نوامبر

در این ماه میانگین سرعت اینترنت موبایل در سطح جهان هم افزایش زیادی را تجربه کرده و به ۴۵.۶۹ مگابیت بر ثانیه رسیده. در ماه اکتبر و ماه سپتامبر میانگین سرعت اینترنت موبایل جهانی به ترتیب برابر ۳۹.۱۸ و ۳۵.۹۶ مگابیت بر ثانیه بود. در حالت کلی سرعت اینترنت در سطح جهانی در ماه نوامبر رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

به سراغ سرعت اینترنت در ایران می‌رویم که در جهت مخالف اینترنت جهانی در حال حرکت است. طبق جدیدترین گزارش Speedtest، سرعت اینترنت در ایران همانند ماه اکتبر روند نزولی داشته و با کاهش مواجه شده. سرعت اینترنت ثابت در ایران به ۱۷.۸۴ مگابیت بر ثانیه رسیده و با ۹ رتبه سقوط، در رده ۱۳۷ جدول به چشم می‌خورد. سرعت اینترنت ثابت در ایران در ماه اکتبر برابر ۱۹.۰۸ مگابیت بر ثانیه بود.

سرعت اینترنت در ایران
میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران در ماه نوامبر

در سطح جهانی سنگاپور مانند ماه گذشته میلادی سریعترین اینترنت ثابت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد و سرعت آن به ۲۴۱.۱۰ مگابیت بر ثانیه می‌رسد. سرعت اینترنت این کشور تنها در یک ماه افزایشی بیش از ۱۱ مگابیت بر ثانیه داشته. در مقام دوم مانند ماه گذشته هنگ کنگ با سرعت ۲۲۲.۹۲ مگابیت به چشم می‌خورد. تایلند با دو رتبه صعود در رده سوم قرار گرفته و موناکو توانسته با ۶ رتبه صعود در مقام چهارم لیست قرار بگیرد. سوئیس هم که یک رتبه سقوط را تجربه کرده، در مقام پنجم به چشم می‌خورد.

بالاترین سرعت اینترنت ثابت در ماه نوامبر

سرعت اینترنت موبایل در ایران در ماه نوامبر مانند دو ماه قبلی روند نزولی را تجربه کرده و به ۲۵.۶۴ مگابیت بر ثانیه رسیده. در گزارش قبلی سرعت اینترنت موبایل در ایران برابر ۲۶.۹۳ مگابیت بر ثانیه بود. در حقیقت ایران در بخش اینترنت موبایل با ۶ رتبه سقوط در رده ۸۴ جدول قرار دارد.

سرعت اینترنت در ایران
میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران در ماه نوامبر

امارات متحده عربی توانسته با شکست کره جنوبی سریعترین اینترنت موبایل را در سطح جهان ارائه دهد. سرعت اینترنت موبایل در امارات متحده عربی در ماه نوامبر به ۱۷۰.۳۰ مگابیت بر ثانیه رسیده که رشد سرسام‌آوری نسبت به سرعت ۱۲۹.۶۱ مگابیتی ماه اکتبر داشته. سرعت اینترنت موبایل کره جنوبی هم نسبت به گزارش قبلی افزایش داشته و به ۱۶۶.۷۰ مگابیت بر ثانیه رسیده، اما در رتبه دوم قرار گرفته است.

بالاترین سرعت اینترنت موبایل در ماه نوامبر

قطر توانسته در ماه نوامبر چین را شکست دهد و در رتبه سوم جدول قرار بگیرد. در مقام چهارم چین قرار گرفته و استرالیا بدون تغییر، در رتبه پنجم به چشم می‌خورد. در این میان عربستان سعودی با سرعت ۹۹.۳۴ مگابیت بر ثانیه مانند ماه اکتبر در رتبه هشتم قرار گرفته که البته سرعت آن افزایشی نزدیک به ۱۵ مگابیت بر ثانیه را تجربه کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • Ubinotech
  Ubinotech | ۱ دی ۱۳۹۹

  کم کم داریم به سرعت افغانستان میرسیم ?

 • raminnnnnn
  raminnnnnn | ۱ دی ۱۳۹۹

  همون الاغ هایی که سال پنجاه‌هفت ریختن تو خیابون‌ها الان اگه بهشون بگی چرا اینکارو کردی، یا میگن من نبودم یا هم میگن همه ریختن تو خیابون من ریختم تو خیابون

  • expire expre
   expire expre | ۲ دی ۱۳۹۹

   تو چله دوم درست میشه زیاد جوش نزن عزیزم? ? ? ? ? ? ?

 • Vahid Asghari
  Vahid Asghari | ۱ دی ۱۳۹۹

  نشد ۱ بار سرعت زیاد بشه.کم کم داره قطع میشه

  • محمد جواد
   محمد جواد | ۱ دی ۱۳۹۹

   به لطف یقه بسته ها...

مطالب پیشنهادی