ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

ورود مایکروسافت به حوزه خودروهای خودران با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری در یک استارتاپ

مایکروسافت با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری در شرکت کروز، برای اولین بار به صورت جدی وارد بازار خودروهای خودران می‌شود. به دنبال تصمیم ردموندی‌ها ارزش شرکت کروز به ۳۰ میلیارد دلار رسید و سهام جنرال ...

مایکروسافت با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری در شرکت کروز، برای اولین بار به صورت جدی وارد بازار خودروهای خودران می‌شود. به دنبال تصمیم ردموندی‌ها ارزش شرکت کروز به ۳۰ میلیارد دلار رسید و سهام جنرال موتورز یکی از اصلی‌ترین سهامداران این شرکت، بیش از ۹.۵ درصد افزایش یافت.

سرمایه گذاری در کروز اولین اقدام مهم مایکروسافت در حوزه خودروهای خودران محسوب می‌شود. هرچند این شرکت در زمینه تجارت خودروهای متصل نیز فعالیت کرده و شاسی دیجیتال و خدمات ابری برای فولکس واگن، بی ام و و فورد تأمین می‌کند.

براساس اعلام «ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت شرکت‌های کروز و جنرال موتورز از پلتفرم رایانش ابری مایکروسافت آژور برای توسعه خودروی خودران استفاده خواهند کرد.

مایکروسافت قصد دارد با این همکاری جدید، وارد رقابت تازه‌ای با گوگل و در واقع شرکت ویمو شود. سال گذشته شرکت ویمو موفق به جذب سرمایه ۳.۲ میلیارد دلاری شد. اکنون کروز نیز با جذب سرمایه جدید از این زاویه هم‌تراز ویمو می‌شود.

«ماری بارا»، مدیر عامل جنرال موتورز می‌گوید: «بزرگترین شرکت خودروسازی آمریکا با توسعه ۳۰ خودروی الکتریکی جدید تا سال ۲۰۲۵، نه تنها نقش موثری در رشد و توسعه این صنعت بر دوش خواهد داشت، بلکه به افزایش اشتغال زایی کمک خواهد کرد.»

وی اضافه کرد که این شرکت از خدمات سامانه‌های ابری نیز استفاده می‌کند. سافت بانک یکی دیگر از سرمایه گذاران کروز است که در سال ۲۰۱۸ رقمی در حدود ۲.۲۵ میلیارد دلار در آن سرمایه گذاری کرد تا ارزش کروز به رقمی بالغ بر ۱۱.۵ میلیارد دلار برسد. مجددا با سرمایه گذاری بعدی سافت بانک در سال ۲۰۱۹ ارزش کروز به ۱۹ میلیارد دلار افزایش یافت.

استارتاپ کروز در سال ۲۰۱۳ کار خود را با سرمایه‌گذاری مشترک جنرال موتور و هوندا آغاز کرد. در سال ۲۰۱۶، جنرال موتورز با سرمایه‌گذاری بیش از یک میلیارد دلاری خود عملا به یکی از سهامداران بزرگ این شرکت تبدیل شد. در آن مقطع زمانی کروز تنها ۴۰ نفر کارمند داشت؛ اما اکنون بیش از ۲۰۰۰ نفر در این شرکت مشغول فعالیت هستند و بیش از ۴۰ درصد ارزش سرمایه ۷۱.۵ میلیارد دلاری جنرال موتورز متعلق به کروز است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی