ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

اولین تصویر سه بعدی واقعی از ویروس کرونا ایجاد شد

محققان با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته تصویربرداری مولکولی اولین تصویر سه بعدی واقعی از ویروس SARS-CoV-2 را ایجاد کردند. تصویر زیر یک ذره ویروس SARS-CoV-2 را نشان داده و توسط محققان دانشگاه چینهوا چین، دانشگاه علم ...

محققان با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته تصویربرداری مولکولی اولین تصویر سه بعدی واقعی از ویروس SARS-CoV-2 را ایجاد کردند.

تصویر زیر یک ذره ویروس SARS-CoV-2 را نشان داده و توسط محققان دانشگاه چینهوا چین، دانشگاه علم و صنعت ملک عبداله (KAUST) و شرکت Nanographics ایجاد شده است:

محققان دانشگاه چینهوا برای خلق تصویر فوق، ذرات ویروس SARS-CoV-2 را از نمونه‌های منجمد برداشته و آنها را با استفاده از تکنیک عکسبرداری CryoET اسکن کردند. به کمک این تکنیک می‌توان تصاویر سه بعدی بسیار باکیفیت از نمونه‌های بیولوژیکی مثل درشت‌مولکول‌ها (Macromolecule) یا سلول‌ها ایجاد کرد. محققان با استفاده از این تکنیک توانستند ساختار پروتئین‌های تاج شکل (اسپایک) ویروس را تا حد ممکن حفظ کنند.

سپس شرکت اتریشی Nanographics (زیرمجموعه دانشگاه فناوری وین) اسکن‌های تهیه شده توسط دانشگاه چینهوا را به کمک محققان دانشگاه ملک عبداله به تصویر سه بعدی پرجزئیات تبدیل کرد. محققان قسمت‌های مختلف ویروس کرونا را با رنگ‌های مصنوعی رنگ آمیزی کردند تا اولین تصویر سه بعدی از این ویروس با جزئیات بی‌سابقه متولد شود.

دانشگاه چینهوا سپتامبر سال گذشته میلادی معماری ویروس SARS-CoV-2 را تشریح کرد که در درک بهتر ویروس و توسعه واکسن برای آن تأثیرگذار بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • آریا
    آریا | ۶ بهمن ۱۳۹۹

    ویروس چینی

  • ali_mlk
    ali_mlk | ۶ بهمن ۱۳۹۹

    بد ترکیب بلوا گر

مطالب پیشنهادی