مدیرعامل ویزا از اضافه شدن رمزارزها به شبکه این شرکت خبر داد

مدیرعامل ویزا از اضافه شدن رمزارزها به شبکه این شرکت خبر داد

مدیرعامل شرکت خدمات مالی ویزا با اشاره به رشد روزافزون رمزارزها از اضافه شدن آنها به شبکه این شرکت خبر داد.

«ال کلی» (Al Kelly)، مدیرعامل ویزا از برنامه‌های این شرکت برای پشتیبانی از رمزارزها سخن گفت. وی افزود حالا که رمزارزها در حال تبدیل شدن به «یک روش شناخته شده مبادله» هستند دلیلی ندارد تا ویزا آنها را به شبکه خود اضافه نکند. کلی در جلسه گزارش میزان درآمدهای این شرکت در اولین فصل سال مالی ۲۰۲۰ گفت که به خاطر حضور گسترده ویزا در سطح جهان، رویکرد آن در همکاری تجاری و همچنین اعتبار بالا، حالا در موقعیتی منحصر به فرد برای ایمن‌تر کردن رمزارزهاست. وی افزود ویزا می‌خواهد رمزارزها را برای پرداخت‌ها «مفیدتر و کاربردی‌تر» کند.

البته کلی می‌گوید ویزا برای دستیابی به چنین مهمی بازار کریپتو را به دو‌ بخش تقسیم خواهد کرد: بازار رمزارزها و پول‌های دیجیتال (digital currencies). او دارایی‌های موجود در بازار رمزارزها را به «طلای دیجیتال» تشبیه کرد و گفت به این قبیل پول‌ها عمدتاً به چشم یک دارایی نگاه شده و از آنها به طور گسترده به عنوان یک روش پرداخت استفاده نمی‌شوداو سپس استراتژی آینده این شرکت در قبال رمزارزها را توضیح داد:

«استراتژی ما همکاری با کیف پول‌ها و صرافی هاست تا کاربران را قادر سازیم تا این قبیل پول‌ها را با استفاده از اکانت ویزای خود خریداری و یا در حساب خود نقد کنند و سپس از بالغ بر بیش از ۷۰ میلیون فروشگاه سازگار با ویزا در سراسر دنیا خریدهای معمولی خود را انجام دهند.»

کلی در مورد‌ بخش دوم بازار کریپتو یعنی پول‌های مجازی نیز سخن گفت که شامل استیبل‌کوین‌ها و پول‌های دیجیتال بانک‌های مرکزی می‌شوند. وی افزود این روش‌های پرداخت نوظهور پتانسیل بکارگیری در «تجارت جهانی» مثل تمام پول‌های بی‌پشتوانه دیگر را دارند. او همچنین نام تعدادی از سازمان‌های فعال در حوزه رمزارز که صدور کارت‌های ویزا را آغاز کرده‌اند فاش کرد که از جمله آنها می‌توان به crypto.com, Blockfi, Fold و Bitpanda اشاره کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato