همه چیز درباره آیفون 13
رونمایی شیائومی از موبایل مفهومی بدون پورت و با نمایشگری خاص [تماشا کنید]

رونمایی شیائومی از موبایل مفهومی بدون پورت و با نمایشگری خاص [تماشا کنید]

موبایل مفهومی شیائومی نه تنها هیچ درگاه یا کلیدی ندارد بلکه به نمایشگر آبشاری جدیدی مجهز شده که در هر چهار طرف گوشی تا روی لبه‌ها نیز کشیده شده است.

نمایشگر آبشاری quad-curved، بر خلاف مدل‌هایی که پیشتر دیده بودیم هم در دو طرف راست و چپ و هم قسمت‌های بالا و پایین دارای انحنای ۸۸ درجه است. در نتیجه جایی برای هیچ پورت و دکمه‌ فیزیکی خاص روی بدنه دستگاه باقی نمی‌ماند. شیائومی می‌گوید این کانسپت را با هدف طراحی دستگاهی بدون پورت و مجهز به نمایشگری اینفینیتی توسعه داده است.

طراحی نمایشگر آبشاری دستگاه به گونه‌ای است که دیگر فضایی برای قرار دادن دوربین پاپ آپ نیز وجود ندارد. به نظر می‌رسد گوشی مفهومی جدید از نسل سوم دوربین زیر نمایشگر بهره خواهد برد. به علاوه این دستگاه از شارژ بی‌سیم، پشتیبانی از eSIM و حسگرهای لمسی حساس به فشار نیز برخوردار خواهد بود.

یکی از سوالاتی که ممکن است با دیدن موبایل مفهومی مطرح شود آن است که لبه‌های نمایشگر چگونه کار می‌کنند. باتوجه به تیزر تبلیغاتی منتشر شده از سوی شیائومی، به نظر می‌سد در لبه‌های نمایشگر بریدگی‌های کوچک و مدور تو خالی قرار دارند.

براساس اعلام یکی از نمایندگان شیائومی، گوشی مفهومی صرفا یک طراحی نیست و عملا با آن کار کرده‌اند. به گفته شیائومی، طراحی این نمایشگر نتیجه تلاش‌های بی‌شمار در فناوری خم کردن نمایشگر است. شیائومی ادعا می‌کند برای طراحی این گوشی مفهومی، ۴۶ پتنت مختلف ثبت کرده است.

شیائومی در سال ۲۰۱۹ گوشی هوشمند می میکس آلفا را با طراحی عجیب رونمایی کرد که تقریبا کل بدنه آن دارای نمایشگر بود. با وجودی که این گوشی هوشمند هرگز به به فروش نرسید، اما طراحی شگفت انگیزی را به نمایش می‌گذاشت.

سال گذشته نیز کانسپت ویوو Apex 2020 معرفی شدکه مهم ترین ویژگی بصری آن نمایشگر آبشاری ۶.۴۵ اینچی با لبه های ۱۲۰ درجه بود که پا را فراتر از پرچمدار قبلی این سازنده یعنی ویوو نکس ۳ گذاشت و مثل آن هیچ درگاهی نداشت و خبری از دکمه‌های فیزیکی در آن نبود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato