ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

امشب آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویان است

دانشجویان و طلابی که تاکنون نسبت به دریافت هدیه اینترنت رایگان وزارت ارتباطات اقدام نکرده‌اند تا ساعت ۱۲ امشب (شنبه ۹ اسفندماه) فرصت ثبت‌نام دارند. دولت تاکید کرده این مهلت قابل تمدید نیست. با شیوع ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۹ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۵

دانشجویان و طلابی که تاکنون نسبت به دریافت هدیه اینترنت رایگان وزارت ارتباطات اقدام نکرده‌اند تا ساعت ۱۲ امشب (شنبه ۹ اسفندماه) فرصت ثبت‌نام دارند. دولت تاکید کرده این مهلت قابل تمدید نیست.

با شیوع کرونا، شیوه آموزش مجازی در مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها به راه افتاد، اعتراضاتی نسبت به رایگان نشدن برخی سایت‌های دانشگاهی وجود داشت. برخی اساتید نیز به جای استفاده از سامانه‌های تهیه شده توسط دانشجویان ترجیح می‌دادند که در بستر دیگری کلاس خود را برگزار کنند و یا عده‌ای از دانشجویان برای اتصال به منابع دانشگاهی باید از VPN ‌استفاده می‌کردند. همچنین برخی دانشگاه‌ها نیز اطلاعات ناقصی از IPهای این مراکز آموزشی را به وزارت ارتباطات اعلام کرده بودند. همه این موارد باعث شده بود که اعتراضات نسبت به هزینه بالای اینترنت برای دانشجویان اوج بگیرد و وزارت ارتباطات برای حل این راه حل، جایگزینی یک بسته ۶۰ گیگابایتی برای هر ترم تحصیلی را به هر دانشجو و طلبه پیشنهاد کرد.

وزارت ارتباطات تاکید کرده با توجه به اینکه از روز یکشنبه‌ هفته آینده، ترافیک استفاده از سامانه‌های آموزشی دانشگاه‌ها و حوزه‌ها دیگر رایگان نبوده و یارانه آموزشی تنها از طریق بسته‌های ۶۰ گیگا بایتی در اختیار دانشجویان و طلاب قرار خواهد گرفت، متقاضیانی که تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند می‌توانند در مهلت باقی‌مانده با مراجعه به سایت ictgifts.ir ثبت‌نام خود را تکمیل کنند. مراحل ثبت نام در این سایت کار پیچیده‌ای نیست و هر کس با کد دانشجویی خود می‌تواند ثبت نام را در عرض یک دقیقه انجام دهد.

باید توجه داشته باشید‌ هر کد ملی صرفا یک مرتبه حق ثبت‌نام در سامانه را دارد و پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، به هیچ وجه امکان تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت. در صورتی که به‌دلیل عدم وجود اطلاعات پایه‌ای، ثبت‌نام با موفقیت انجام نشود، در آخرین مرحله ثبت‌نام، امکان ثبت اعتراض در سامانه پیش‌بینی شده است. برای اخذ تایید، اعتراضات به صورت دوره‌ای در اختیار وزارت عتف (علوم تحقیقات و فناوری)، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز حوزوی قرار می‌گیرد و دانشجویان می‌توانند موضوع را از این سازمان‌ها پیگیری کنند.

تاکنون ۵۰ درصد دانشجوها و طلبه‌های معرفی شده برای دریافت بسته‌های خود ثبت‌نام کرده و بسته‌های اینترنتی آن‌ها فعال شده است. دانشجویان و طلابی که تاکنون نسبت به دریافت هدیه اینترنت رایگان وزارت ارتباطات اقدام نکرده اند تا ساعت ۱۲ امشب (شنبه ۹ اسفندماه) فرصت ثبت نام دارند و این مهلت قابل تمدید نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی