ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

موبایل

گوگل عملکرد واقعیت افزوده گوشی‌های اندرویدی با دوربین دوگانه را بهبود می‌دهد

گوگل SDK (کیت توسعه نرم‌افزار) مربوط به واقعیت افزوده خود را بروزرسانی می‌کند تا گوشی‌های اندرویدی مجهز به دوربین اصلی دوگانه عملکرد بهتری در زمینه ثبت داده‌های عمقی داشته باشند. طبق گزارشی جدید، بروزرسانی اخیر ...

گوگل SDK (کیت توسعه نرم‌افزار) مربوط به واقعیت افزوده خود را بروزرسانی می‌کند تا گوشی‌های اندرویدی مجهز به دوربین اصلی دوگانه عملکرد بهتری در زمینه ثبت داده‌های عمقی داشته باشند.

طبق گزارشی جدید، بروزرسانی اخیر سرویس‌های گوگل پلی برای اپ واقعیت افزوده که گوگل برای توزیع قابلیت‌های ARCore از آن استفاده می‌کند، در بخش تغییراتش عبارت «عمق استریو دوربین دوگانه در دستگاه‌های پشتیبانی‌کننده» به چشم می‌خورد.

به نظر می‌رسد در حال حاضر پشتیبانی از این قابلیت تنها محدود به گوشی‌های پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال باشد، دو دستگاهی که در سال ۲۰۱۹ وارد بازار شدند. طبق لیست دستگاه‌های سازگار با ARCore، قابلیت پشتیبانی از دوربین دوگانه در هفته‌های آینده منتشر می‌شود.

یکی از موارد قابل توجه، عدم پشتیبانی محصولات ۲۰۲۰ گوگل از این ویژگی در حال حاضر است. در حالی که گوشی‌های پیکسل ۵ و پیکسل 4a 5G با دوربین اصلی دوگانه در سال گذشته میلادی وارد بازار شدند، این غول جستجوی اینترنتی تصمیم گرفته ابتدا عملکرد واقعیت افزوده موبایل‌های ۲۰۱۹ خود را بهبود دهد.

واقعیت افزوده پیکسل ۴

یکی از دلایل این موضوع می‌تواند به علت عدم استفاده از دوربین تله‌فوتو در این محصولات باشد. در حالی که پیکسل ۴ و ۴ ایکس ال از دوربین تله‌فوتو بهره می‌برند، گوشی‌های ۲۰۲۰ گوگل به دوربین دوم اولترا واید مجهز شده‌اند. همین تفاوت می‌تواند در نحوه جمع‌آوری نقشه‌های عمقی دقیق تاثیرگذار باشد.

گوگل برخلاف سایر سازندگان گوشی‌های اندرویدی، علاقه چندان به استفاده از چندین دوربین روی پنل پشتی محصولاتش نداشت و بیشتر روی قابلیت‌های عکاسی محاسباتی تمرکز داشت. البته عملکرد این کمپانی در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که هنوز درباره دوربین‌ گوشی‌هایش تصمیم نهایی را نگرفته است.

در حالی که پیکسل ۳ از دوربین اصلی تکی با قابلیت «Super Res Zoon» بهره می‌برد، پیکسل ۴ با دوربین دوگانه و لنز تله‌فوتو از راه رسید و ناگهان در پیکسل ۵، جایش را به یک دوربین اولترا واید داد. بنابراین تعداد کمی از گوشی‌های گوگل می‌توانند از قابلیت جدید بهره‌مند شوند، بلکه این کمپانی دوباره در آینده به سراغ دوربین دوم تله‌فوتو یا استفاده از دوربین‌های اصلی سه‌گانه یا چهارگانه برود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی