همه چیز درباره آیفون 13
کیفیت ضعیف محصولات جگوار لندرور سالانه بیش از 100 هزار مشتری را فراری می‌دهد

کیفیت ضعیف محصولات جگوار لندرور سالانه بیش از 100 هزار مشتری را فراری می‌دهد

گروه جگوار لندرور در نظر دارد با ایجاد تغییرات بنیادین و بازنگری در زیرساخت‌‎های تجاری، میزان سودآوری خود را بهبود ببخشد. پیش‌بینی می‌شود شماری از مدل‌های کنونی قربانی استراتژی جدید شده و حجم تولید تا ۲۵ درصد کاهش پیدا کند. این گروه خودروسازی همچنین می‌خواهد با تجهیز نسل بعدی مدل‌های مختلف به پیشرانه برقی، در رده‌ای بالاتر از بازار فعالیت داشته باشد، امری که البته مستلزم برطرف‌سازی یک مشکل بزرگ به نام «کیفیت ساخت» است.

شاید بدانید خودروسازان انگلیسی به‌ویژه جگوار و لندرور همواره به وجود مشکلات کیفی متعدد در محصولات خود معروف بوده‌اند. گواه این ادعا رتبه‌های بسیار بدی است که دو برند مذکور در ارزیابی‌های کیفی چند سال اخیر موسساتی مثل جی دی پاور کسب کرده‌اند.

به گفته مدیرعامل جگوار لندرور، این شرکت سالانه بیش از ۱۰۰ هزار مشتری را به دلیل مشکلات ناشی از کیفیت ساخت از دست می‌دهد. تیری بالور (Thierry Bollore) در مصاحبه چندی پیش خود با نشریه اتوموتیو نیوز با اذعان به این مساله افزوده، چنین اتفاقی وجهه برند جگوار لندرور را به شکلی منفی تحت تاثیر قرار می‌دهد و برای جبران آن باید «بهبودهای قابل ملاحظه‌ای» صورت بگیرد.

آقای بالور در این رابطه گفته:

«نارضایتی مشتریان ما واقعا روی تیراژ تولید ما اثرگذار است. فرصت‌های از دسته رفته امروزی بزرگ هستند، چیزی بیش از ۱۰۰ هزار فروش که می‌توانستیم به آن دست پیدا کنیم.»

در تازه‌ترین ارزیابی کیفی جی دی پاور، جگوار و لندرور در بین ۵ برند انتهایی جدول جا خوش کرده‌اند. آنطور که آقای بالور تاکید نموده، وی بر ارتقای کیفیت محصولات این دو برند تمرکز خواهد داشت و اولین نشانه‌ها در این رابطه کاملا مثبت هستند. این مدیرعامل ۵۷ ساله فرانسوی در گردهمایی سرمایه‌گذاران که جمعه گذشته برگزار شد، اعلام کرد نارضایتی مشتریان از خودروهای مدل ۲۰۲۱ به کمترین حد در تاریخ کمپانی رسیده است.

آقای بالور در مصاحبه خود از کاهش چشمگیر پیچیدگی خودروهای گروه جگوار لندرور خبر داده و اضافه کرده نتیجه این امر کاهش احتمال بروز عیوب مختلف و در نتیجه افزایش کیفیت خواهد بود.

نگاهی به هزینه‌های وارانتی پرداخت شده از سوی جگوار لندرور نشان می‌دهد این کمپانی در مسیر درستی قرار گرفته است. از ماه مارس تا دسامبر ۲۰۲۰ این شرکت برای رفع عیب هر خودرو ۶۸۰ دلار هزینه کرده، حال آنکه این رقم در بازه زمانی مشابه مربوط به سال ۲۰۱۹، تقریبا دو برابر بود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato