وزیر ارتباطات: ارائه بسته‌های شبانه اینترنت از سر گرفته می‌شود

چندی پیش وزیر ارتباطات در گروه تلگرامی که مخصوص ارتباط با کاربران تاسیس کرده در اعتراض به حذف بسته‌های شبانه گفته بود که تذکر مراجع فرهنگی کشور باعث حذف بسته‌های شبانه اینترنت شده است. «محمد جواد آذری جهرمی» در همان زمان اعلام کرده بود از عرضه این بسته‌ها دفاع می‌کند و آن را برای رقابت بازار مفید می‌داند. او در گفتگوی کوتاهی جدیدی که داشته اعلام کرده که عرضه این بسته‌ها به زودی از سر گرفته خواهد شد.

وزیر ارتباطات در  اواسط اسفند ماه طی گفتگوی مردمی خود از طریق تلگرام با مردم درباره حذف بسته‌های شبانه اینترنتی تاکید کرده بود که این کار با دستور رگولاتوری انجام نشده است. او در اینباره چنین گفته بود:

«واقعیت این است که اعتراضاتی از سوی مراجع فرهنگی در کشور در رابطه با بسته‌های شبانه مطرح شد و ما ابلاغیه‌ای دریافت کردیم که می‌گفت کاربران به سمت بسته‌های اینترنت رایگان شبانه سوق پیدا نکنند. چرا که تاثیر منفی روی دانش‌آموزان و دانشجویان داشت و آن‌ها را شب بیدار نگه می‌داشت و صبح نمی‌توانستند سر کلاس حاضر شوند.»

او در گفتگوی تازه‌ای با ایرنا در شهر همدان اعلام کرده که «از حدود یکسال و نیم پیش منع ارائه بسته های اینترنت شبانه به اپراتورهای تلفن همراه ابلاغ شد که به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت جدی اجرایی نشده بود.» جهرمی تاکید کرده که به مراجع فرهنگی گفته که دانشجویان و دانش آموزان صرفا با اینترنت بیدار نمی‌مانند و «اگر اینترنت نباشد با چیز دیگری بیدار می‌مانند و ماهواره می‌بینند.»  او خبر داده با پیگیری‌های انجام شده ارائه بسته‌های اینترنت شبانه توسط اپراتورهای تلفن همراه از سر گرفته می‌شود.

گفتنیست ارائه بسته‌های شبانه در همه شرکت‌های ارائه دهنده اینترنتی مسدود نشده بود و برخی از آنها اقدام به ارائه تعدادی بسته‌های شبانه می‌کردند اما به نظر می‌رسد با توجه به صحبت‌های وزیر ارتباطات، ارائه این بسته‌ها به صورت انبوه‌تر و بیشتر در تمامی شرکت‌های ارائه دهنده اینترنتی به زودی به وقوع بپیوندد. هرچند باید گفت که در روزهای اخیر سرعت و کیفیت اینترنت کشور در ساعات شبانگاهی که پیک مصرف اینترنت است، افت محسوسی پیدا کرده و قرار است این مشکل به زودی حل شود.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟