همه چیز درباره آیفون 13
مطالعه جدید: کرونا دو ماه پیش از تصورات قبلی در چین شیوع پیدا کرده بود

مطالعه جدید: کرونا دو ماه پیش از تصورات قبلی در چین شیوع پیدا کرده بود

بیش از یک سال است که ویروس کرونا سانان زمین را با مشکلات بسیاری روبرو کرده است و هنوز توضیح دقیق و شفافی در مورد اولین مورد ابتلا به بیماری کرونا و حتی تاریخ اولین ابتلا در دست نیست. تحقیقات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد که این مهمان ناخوانده ماه‌ها قبل از مشاهده اولین ابتلا در ووهان چین، از مهرماه سال گذشته کار خود را آغاز کرده است.

تحقیقات و شبیه ساز‌های اپیدمیولوژیک نشان می‌دهد که احتمالا اوایل مهرماه سال گذشته ویروس کرونا برای نخستین بار فردی را مبتلا کرده است و از آن تاریخ به بعد به سرعت شیوع پیدا کرده است. شبیه سازی‌های مولکولی حاکی از آن است که این ویروس ابتدا غیر قابل تشخیص بوده و توانسته به سرعت شیوع پیدا کند.

یکی از سوالاتی که همواره ذهن محققان را به خود مشغول می‌کند آن است که ویروس کرونا چه زمانی از راه رسید و چه مدت می‌تواند به حیات خود ادامه دهد؟

برای پاسخ به این سوالات، داشتن اطلاعات در مورد نحوه شیوع ویروس، تنوع ژنتیکی ویروس و همچنین بررسی اولین موارد ابتلا حایز اهمیت است.

بعد از شناسایی اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا، مقامات چینی به سرعت اقدامات پیشگیرانه‌ای را در پیش گرفتند و زندگی مردم ووهان از شرایط طبیعی خود خارج شد. تا فروردین ماه امسال شرایط قرنطینه به شدت برقرار بود، اما ویروس کرونا توانست به بیش از ۱۰۰ کشور دیگر جهان نیز سرایت پیدا کند.

گفته می‌شود،‌ SARS-CoV-2  ویروس مشترک بین انسان و دام است و گمان آن می‌رود که از میزبان حیوانی به انسان سرایت کرده است. تاکنون تلاش‌های بسیاری برای شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونا در بین انسان‌ها انجام شده است.

بر اساس این مطالعه ویروس کرونا پس از ظهور در مهر ماه تا ۱۳ آبان شیوع چندانی نداشته است. ۱۳ روز بعد شمار بیماران به ۴ نفر رسیده و تا دهم آذر ۹ نفر بیمار شده‌اند.

 

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato