ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فیسبوک ظرف سه ماه بیش از ۱.۳ میلیارد اکانت جعلی را غیرفعال کرد

فیسبوک در بازه زمانی ماه اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰ بیش از ۱.۳ میلیارد اکانت جعلی را غیرفعال کرده است. این شرکت به تازگی پستی را در وبلاگ خود منتشر کرده تا چند روز مانده به ...

فیسبوک در بازه زمانی ماه اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰ بیش از ۱.۳ میلیارد اکانت جعلی را غیرفعال کرده است. این شرکت به تازگی پستی را در وبلاگ خود منتشر کرده تا چند روز مانده به جلسه استماع مجلس آمریکا، به تلاش‌های خود در زمینه مقابله با ترویج اطلاعات نادرست اشاره کند.

فیسبوک در پست خود می‌گوید بیش از ۳۵ هزار نیرو به مبارزه با اطلاعات نادرست روی پلتفرم‌های این شرکت مشغول‌ هستند. این غول شبکه‌های اجتماعی همچنین اعلام کرده که بیش از ۱۲ میلیون محتوای نادرست در زمینه ویروس کرونا و واکسن‌ها را به کمک هوش مصنوعی خود حذف کرده. فیسبوک در طول سه سال اخیر بیش از ۱۰۰ شبکه هماهنگ‌شده‌ رفتارهای نادرست را نیز از پلتفرم‌های خود پاک کرده است.

«گای روزن»، قائم مقام فیسبوک در پست وبلاگی این شرکت گفته: «علی‌رغم تمام این تلاش‌ها، عده‌ای هنوز معتقدند که نادیده گرفتن اطلاعات نادرست برای ما منفعت مالی به همراه دارد. در حالی که حقیقت نقطه مقابل این ادعاست. از هر نظر به نفع ماست که اطلاعات نادرست را از اپلیکیشن‌هایمان دور کنیم و گام‌های زیادی برداشته‌ایم تا حتی در ازای کاهش رشد و مشارکت کاربران این کارها را انجام دهیم.»

فیسبوک

فیسبوک می‌گوید شبکه‌ای جهانی از بیش از ۸۰ مرجع راستی‌آزمایی مستقل تشکیل داده که بر محتواهای موجود در بیش از ۶۰ زبان نظارت می‌کنند. وقتی این مراجع محتوایی را به عنوان نادرست علامت‌گذاری می‌کنند، فیسبوک نشر آن‌ها را محدود می‌کند تا افراد کمتری آن محتوا را ببینند. به‌علاوه، برچسبی روی محتواها قرار داده می‌شود که در ۹۵ درصد مواقع از کلیک کاربر روی پست‌ها و مشاهده آن‌ها جلوگیری می‌کند.

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل فیسبوک از جمله مدیرانی است که باید پنج‌شنبه همین هفته در جلسه استماع کنگره آمریکا پیرامون ترویج اطلاعات نادرست در پلتفرم‌های آنلاین شهادت بدهد. «سوندار پیچای»، مدیرعامل گوگل و «جک دورسی»، مدیرعامل توییتر هم از راه دور در این جلسه شرکت می‌کنند تا شهادت بدهند. جلسه روز پنج‌شنبه توسط «زیرگروه کمیته ارتباطات و فناوری» و «کمیته حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تجارت» برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی