همه چیز درباره آیفون 13
احتمال توقف تولید هیوندای ولوستر افزایش یافت؛ پایانی برای هاچبک خاص کره‌ای

احتمال توقف تولید هیوندای ولوستر افزایش یافت؛ پایانی برای هاچبک خاص کره‌ای

ولوستر همواره خودرویی عجیب و متفاوت در میان محصولات هیوندای بوده است. از زمان ورود این هاچ بک متفاوت با سه و نیم درب به بازار، نزدیک به یک دهه می‌گذرد. حال آنکه محبوبیت ولوستر از سال ۲۰۱۶ به بعد که موج خرید کراس اوورها و شاسی بلندها گسترش یافت، به شدت کاهش پیدا کرده است. شواهد موجود نشان می‌دهند که هیوندای در پی حذف این محصول از سبد تولیداتش است. در واقع، گزارش‌های جدید حاکی از آن هستند که هیوندای دیگر انگیزه‌ای برای ادامه تولید ولوستر ندارد.

ولوستر

رسانه‌ها می‌گویند که از اول آوریل ۲۰۲۱، هیوندای هیچ طرح تشویقی برای خرید ولوستر در نظر نگرفته است. نه فروش اقساطی، نه تخفیف و نه هیچ مشوق خاص دیگری.

در حقیقت به گفته رسانه‌های محلی، برای خرید یک دستگاه ولوستر استاندارد در بازار آمریکا، دیگر هیچ مشوق و تسهیلاتی وجود ندارد. معدود مدل‌های موجود هم از نسخه‌های N-Line هستند و البته هیوندای همچنان مشوق‌های متنوعی برای خرید این مدل‌ها، ارائه می‌دهد.

وب سایت Cars Direct درباره سرنوشت آینده ولوستر از هیوندای سوال کرده و متاسفانه خودروساز کره‌ای، پاسخ مشخصی ارائه نداده است. طبق گفته هیوندای، اکنون ولوستر در مدل‌های استاندارد، توربو و N چه در نمایندگی‌های این کمپانی و چه در بازار آزاد، قابل خریداری است.

پندمی ویروس کرونا، سال گذشته را برای صنعت خودرو، سالی سخت و دشوار کرد. در حالی که فروش ولوستر در سال ۲۰۱۹ هم از ۱۲,۸۴۹ دستگاه به ۷,۵۸۱ دستگاه رسیده بود که افت حدودا ۵۰ درصدی را نشان می‌داد. این حجم از فروش، برای خودروسازی که ۶۲۲,۲۶۹ دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۰ فقط در آمریکا فروخته است، قطره‌ای در میان اقیانوس به شمار می‌رود.

هاچ بک‌ها همواره در بازار آمریکا در حال جنگ بوده اند. هر چند که بازار آنها در سال‌های گذشته، بسیار محدود شده است. فورد به تولید فیستا و فوکوس پایان داده است. فولکس واگن هم تصمیم گرفته که فقط نسخه‌های اسپرت گلف همچون GTI و R را به این کشور صادر کند.

بنابراین می‌توان پیش بینی کرد که هیوندای نیز هم سو با دیگر شرکت‌ها، فقط نسخه‌های اسپرت‌تر ولوستر را به آمریکا بفرستد و احتمالا در آینده نزدیک باید شاهد مرگ تدریجی نسخه استاندارد این هاچ بک خاص باشیم.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato