ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

انگلیس با تشکیل کارگروهی ویژه ساخت رمزارز ملی را بررسی می‌کند

بانک مرکزی انگلیس و خزانه‌داری بریتانیا کارگروه ویژه‌ای تشکیل داده‌اند تا ببینند ساخت رمزارز ملی انگلیس در چه شرایط و با چه ضوابطی ممکن خواهد بود. دولت بریتانیا در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد این ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۰:۱۵

بانک مرکزی انگلیس و خزانه‌داری بریتانیا کارگروه ویژه‌ای تشکیل داده‌اند تا ببینند ساخت رمزارز ملی انگلیس در چه شرایط و با چه ضوابطی ممکن خواهد بود.

دولت بریتانیا در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد این کارگروه که رسما با نام «کارگروه رمزارز بانک مرکزی» مورد خطاب قرار می‌گیرد، به بررسی مزایا و معایب صدور شکل دیجیتالی پول خواهد پرداخت که می‌تواند در کنار پول نقد توسط مردم بریتانیا به کار گرفته شود. با این حال، دولت بریتانیا تاکید کرده که هنوز به یک تصمیم نهایی برای عرضه رمزارزی که بتواند با ارزهایی مثل بیت‌کوین و اتریوم رقابت کند، نرسیده است.

این کارگروه چهار هدف اصلی را دنبال می‌کند. هدف اول بررسی کاربرد، فرصت‌ها و خطرات ناشی از صدور یک رمزارز ملی است. هدف دوم کشف قابلیت‌هایی است که رمزارز ملی انگلیس باید برای دستیابی به اهدافش آن‌ها را دربر بگیرد. در هدف چهارم اعضای کارگروه باید به شکل موشکافانه و جامع نیاز به این رمزارز را بررسی کنند. و در آخر، کارگروه مربوطه باید توسعه سایر رمزارزهای ملی را دنبال کند تا اطمینان یابد که همواره در زمینه فناوری پیشگام است.

این بیانیه در شرایطی منتشر می‌شود که بانک مرکزی چند کشور دیگر مثل ژاپن و چین هم از پروژه‌های مشابهی برای ارزیابی شرایط رمزارزها خبر داده بودند. دولت انگلیس می‌گوید این کارگروه توسعه فناوری‌های بین‌المللی را به دقت زیر نظر می‌گیرد. به نظر می‌رسد که اکثر بانک‌های مرکزی فعلا شرایطی شبیه یکدیگر دارند و منتظر موقعیت مناسب‌ هستند.

همه می‌خواهند برای آینده آماده باشند، ولی کمتر کسی حاضر است قدم اول را بردارد، به‌خصوص وقتی که ریسک زیادی در کار باشد. اگر یک کشور بخواهد ارز جدیدی صادر کند، باید آن را به گونه‌ای بسازد که موجب فروپاشی سیستم اقتصادی خود آن کشور و سایر سیستم‌های مالی جهانی نشود. اکثر سیستم‌های مالی معمولا فقط زمانی کار می‌کنند که افراد کافی به آن‌ها باور داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی