ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گزارش ویدیویی: ده نکته جالب درمورد بیل گیتس که باید بدانید

بیل گیتس

نمی‌توانیم نادیده بگیریم که شانس در موفقیت بسیاری از ثروتمندان و کارآفرینان نقش داشته. اگر پدر و مادر بیل گیتس مدرسه او را عوض نمی‌کردند و کلاس‌های کامپیوتر به جمع دروس ارائه شده در مدرسه اضافه نمی‌شد، قطعا هیچوقت مایکروسافت تاسیس نمی‌شد. بیل گیتس از همان کودکی ثابت کرد هوش و انگیزه لازم برای تبدیل شدن به یک فرد موفق در آینده را دارد. زمانی که برنامه کلاسی‌اش را دستکاری کرد تا با دانش‌آموزان دلخواهش در یک کلاس حضور داشته باشد یا در ۱۵ سالگی که همراه با دوست صمیمی‌اش یعنی پاول الن یک برنامه برای بررسی ترافیک شهر سیاتل نوشت.

تماشای ویدیو از آپارات:

تماشای ویدیو از یوتیوب:

در مسیر آینده بیل گیتس نقش مهم دوست صمیمی‌اش یعنی پاول الن را نمی‌توانیم کتمان کنیم. پاول الن بود که آگهی مربوط به کامپیوتر Altair 8800 را به بیل گیتس نشان داد. آن‌ها سیستم عامل BASIC را برای این کامپیوتر آماده کردند و درنهایت مایکروسافت به عنوان شرکت پشتیبانی‌کننده این سیستم عامل تاسیس شد. همیشه از اپل به عنوان یک رقیب برای مایکروسافت اسم می‌برند. اما جالب است بدانید بیل گیتس و استیو جابز ابتدا روابط صمیمانه‌ای با یکدیگر داشتند. اما وقتی اپل اولین سیستم عامل گرافیکی را برای کامپیوترهای مکینتاش و در ادامه مایکروسافت ویندوز را منتشر کرد، روابط خوب بین دو کمپانی شکر آب شد.

بیل گیتس طی سال‌های گذشته از مایکروسافت دور شده و تصمیم گرفته تا تمام وقتش را صرف کمک به کشورها و مردم فقیر کند. او هم‌اکنون یکی از بزرگ‌ترین خیر‌های تاریخ محسوب می‌شود. کسی که از ریشه‌کن شدن فقر و سوءتغذیه صحبت می‌کند و دوست دارد در آینده هیچ کودکی گرسنه باقی نماند. برای آشنا شدن با بیل گیتس در ادامه همراهمان باشید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
دیجیاتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.