همه چیز درباره آیفون 13
گزارش مالی فصل اول ۲۰۲۱ ال‌جی؛ رکوردشکنی درآمد علی‌رغم زیان‌دهی بخش موبایل

گزارش مالی فصل اول ۲۰۲۱ ال‌جی؛ رکوردشکنی درآمد علی‌رغم زیان‌دهی بخش موبایل

گزارش مالی سه ماهه اول ۲۰۲۱ ال‌جی از درآمد بالا و رکوردشکنی جدیدی در فروش واحدهای مختلف تجاری شرکت به غیر از بخش موبایل خبر می‌دهد. بیشترین رشد فروش به واحد تجاری سرگرمی خانگی مربوط می‌شود.

گزارش عملکرد مالی سه ماهه اول ۲۰۲۱ ال‌جی نشان می‌دهد که تمامی بخش‌های تجاری شرکت به غیر از بخش موبایل، روند رو به رشدی داشته‌اند و ال‌جی علی رغم اینکه مجبور شد با تجارت موبایل خداحافظی کند، فصل مالی خوبی را پشت سر گذاشته است.

عملکرد بخش موبایل ال‌جی
عملکرد بخش موبایل ال‌جی

با توجه به ضرردهی بخش موبایل، ال‌جی در نهایت مجبور شد، بازار گوشی‌های هوشمند را ترک کند. اما سایر بخش‌های شرکت فروش خوبی را تجربه کرده‌اند. کل درآمد ال‌جی در سه ماهه اول ۲۰۲۱ به رقمی بالغ بر ۱۶.۹۵ میلیارد دلار می‌رسد. این نخستین بار است که ال‌جی توانسته در این فصل به چنین درآمد بالایی دست پیدا کند.

در بخش تجاری سرگرمی خانگی ال‌جی (Home Entertainment) بیشترین رشد فروش را تجربه کرده است که بسیاری آن را به شرایط قرنطینه و همه گیری کرونا نسبت می‌دهند. خانه نشینی باعث شده است که تقاضای خرید در این بخش روند رو به رشدی داشته باشد. آمارها نشان می‌دهد که تقاضای خرید در بازارهای آمریکا و اروپا به خوبی به چشم می‌آید و ال‌جی توانسته در فروش تلویزیون‌های اولد و نانوسل، فروش خوبی را برای خود رقم بزند. انتظار می‌رود این روند صعودی کماکان ادامه داشته باشد.

بخش لوازم خانگی و تهویه مطبوع
بخش لوازم خانگی و تهویه مطبوع

درآمد بخش لوازم خانگی و تهویه مطبوع شرکت در فصل اول سال جاری میلادی رشد ۱۳.۷ درصدی را برای خود رقم زده است. واحد راهکارهای تجاری نیز در همین فصل رشد فروش ۷.۲ درصدی را تجربه کرده است.

واحد راهکارهای تجاری
واحد راهکارهای تجاری

در گزارش مالی سه ماهه اول ۲۰۲۱، عملکرد واحد موبایل نیز آمده است. فعالیت‌های این بخش به صورت کامل متوقف نشده است و احتمالا در فصل بعد نیز عملکرد بخش موبایل در گزارش مالی دیده خواهد شد.

در فصلی که گذشت درآمد ال‌جی در بخش موبایل ۹۰۱ میلیون دلار گزارش شده است که معادل درآمد شرکت در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ است.

تمامی کارمندان بخش موبایل ال‌جی به سایر واحدهای تجاری این شرکت منتقل شده‌اند و انتظار می‌رورد تابستان امسال تمامی فعالیت‌های بخش موبایل متوقف شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato