ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال
تکنولوژی

واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال در کشور آغاز شد

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور رسمی از آغاز واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال خبر داد. «علیرضا رئیسی» با اعلام آغاز رسمی واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال اعلام کرد: «واکسیناسیون ...

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور رسمی از آغاز واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال خبر داد.

«علیرضا رئیسی» با اعلام آغاز رسمی واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال اعلام کرد: «واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال یعنی متولدان سال ۱۳۲۵ به قبل از امروز آغاز می شود. مشخصات این افراد در شبکه بهداشت وجود دارد و به تدریج با این افراد تماس گرفته یا برای آنان پیامک فرستاده می شود و فعلا نیازی به مراجعه حضوری و ثبت نام نیست.» هرچند باید گفت در هفته گذشته برخی از افراد بالای ۸۰ سال خودشان به مراکز خلوت‌تر رفتند و بدون تماس و یا ثبت نام توانستند دوز اول واکسن خود را بزنند.

معاون وزیر بهداشت گفت که «واکسیناسیون این گروه سنی حداقل تا دو هفته آینده ادامه دارد. اگر تا روز چهارشنبه این هفته، این گروه از سالمندان (افراد بالای ۷۵ سال) پیامک واکسیناسیون را دریافت نکردند یا با آنان تماس گرفته نشد می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی salamat.gov.ir با اعلام مشخصات، کد ملی و شماره تماس ثبت نام کنند تا با آنان تماس گرفته شود.»

رئیسی تاکید کرده که واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۸۰ سال همچنان ادامه دارد: «این گروه از سالمندان اگر تاکنون واکسن نزده‌اند، همچنان می توانند با ثبت نام در سامانه اعلام شده برای دریافت واکسن اقدام کنند و با وجود شروع واکسیناسیون گروه های سنی پایین تر سهمیه هیچ فردی از بین نمی رود.»

گفتنی است واکسیناسیون سالمندان از هفتم اردیبهشت ماه امسال با گروه سنی ۸۰ سال به بالا شروع شده و ادامه پیدا کرده است. بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار واکسن کرونا وارد کشور شده است.

یک میلیون و ۷۱۳ هزار و ۶۴۸ نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. ۳۴۲ هزار و ۹۵۰ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به دو میلیون و ۵۶ هزار و ۵۹۸ دُز رسیده است.

این در حالیست که تزریق عمومی واکسن ایرانی برکت هم از دیروز به داوطلبان در تهران و کرج آغاز شده و پس از انجام تست‌های لازم به صورت سراسری در کشور آغاز می‌گردد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی