ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نقش فعال ایرانسل در بومی‌سازی
تکنولوژی

سندیکای مخابرات از نقش فعال ایرانسل در بومی‌سازی صنعت فاوا قدردانی کرد

سندیکای صنعت مخابرات ایران از نقش فعال ایرانسل در بومی‌سازی صنعت ICT کشور قدردانی کرد. این نهاد با ارسال نامه‌ای خطاب به مدیرعامل ایرانسل با تأکید بر ضرورت توجه به نقش بخش خصوصی در تدوین ...

سندیکای صنعت مخابرات ایران از نقش فعال ایرانسل در بومی‌سازی صنعت ICT کشور قدردانی کرد. این نهاد با ارسال نامه‌ای خطاب به مدیرعامل ایرانسل با تأکید بر ضرورت توجه به نقش بخش خصوصی در تدوین برنامۀ هفتم توسعه، از نقش فعال این اپراتور در برگزاری بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران و بومی‌سازی صنعت ICT تقدیر و از سخنرانی کلیدی مدیرعامل ایرانسل در مراسم پایانی این کنفرانس تشکر کرد.

در این نامه که با امضای مهندس فرامرز رستگار دبیر و عضو هیئت مدیره این سندیکا منتشر شده، خطاب به دکتر بیژن عباسی‌آرند به‌عنوان مدیرعامل ایرانسل و استاد دانشگاه تربیت‌مدرس آمده است: «سخنرانی جنابعالی در مراسم اختتامیه بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران به عنوان مدیر اجرایی یک بنگاه اقتصادی بزرگ بخش خصوصی ICT و همچنین استاد دانشگاه حاکی از وجود نگاه، آگاهی و حساسیت‌ها برای داشتن برنامه می‌باشد.»

در این نامه همچنین آمده است: «حضور شرکت محترم خدمات ارتباطی ایرانسل در این کنفرانس به صورت حامی، سخنران و حضور در میزگردهای تخصصی و به‌ویژه سخنرانی کلیدی جنابعالی در مراسم اختتامیه، نشان از توان سرشار بخش خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات داشت. جویندگان راه سعادت همواره باید فرصت‌ها را به موقع شناسایی و بهره لازم را از آن ببرند.»

در بخش دیگری از نامۀ سندیکای صنعت مخابرات ایران خطاب به مدیرعامل ایرانسل، آمده است: «تقدیر و تشکر سندیکای صنعت مخابرات ایران از شرکت محترم ایرانسل از یک جهت برای حضور فعال در کنفرانس مهندسی برق برای نشان دادن جایگاه واقعی ICT در کشور و همچنین میزگرد بومی سازی صنعت ICT و از جهت دیگر و مهم‌تر سخنرانی کلیدی جنابعالی در مراسم اختتامیه کنفرانس و نیز حضور معاونان و مدیران ایرانسل در میزگردها و کارگاه‌های این کنفرانس می‌باشد.»

نقش فعال ایرانسل در بومی‌سازی

در این نامه همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی صنعت فناوری‌اطلاعات و ارتباطات ایران در تدوین و تنظیم برنامۀ هفتم توسعه، تأکید شده و آمده است: بخش خصوصی ICT با توانمندی بالایی که دارد با استفاده از امکانات تشکل‌ها، بنگاه‌های اقتصادی موفق، دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و واحدهای صنعتی و خدمات فنی مهندسی به خوبی قادر خواهد بود که به عنوان پیشران تنظیم برنامه ICT، در کنار بخش دولتی باشد.

بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران، با مشارکت و حضور ایرانسل به عنوان حامی اصلی، به صورت آنلاین و نیمه حضوری، برگزار شد و ایرانسل در این کنفرانس، به انتقال تجربیات خود دربارۀ پیشتازی در زمینه‌هایی همچون راه‌اندازی 5G و مطالعات 6G پرداخت.

این کنفرانس از ۲۸ تا ۳۰ اردبیهشت ماه ۱۴۰۰، در محورهای الکترونیک، قدرت، کنترل، مخابرات، کامپیوتر و مهندسی پزشکی، توسط انجمن علوم مهندسی برق ایران و دبیرخانه دائمی کنفرانس در دانشگاه امیرکبیر و با حضور سندیکای صنعت مخابرات ایران و شماری از مدیران و فعالان صنعت فناوری‌اطلاعات و ارتباطات و نیز مدرسان و دانشجویان رشته‌های برق، کامپیوتر، مخابرات و سایر رشته‌های مرتبط، به صورت آنلاین و نیمه‌حضوری برگزار شد و با سخنرانی دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، با موضوع «تحول دیجیتال؛ دروازه‌ای به آیندۀ تمام دیجیتال»، خاتمه یافت.

در این کنفرانس که با هدف گسترش دانش فنی در گرایش‌های مختلف مهندسی برق، از طریق ایجاد محیطی جهت تبادل نظر علمی و تخصصی، ارائه آخرین یافته‌های تحقیقاتی و همچنین تشویق پژوهشگران، برنامه‌ریزی شده بود، برنامه‌های جنبی شامل دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت، میزگرد تخصصی و نمایشگاه تجهیزات مهندسی برق نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت آنلاین و نیمه‌حضوری انجام شد.

همچنین در میزگردهای برنامه‌ریزی شده در قالب این کنفرانس، مدیران بخش‌های مختلف ایرانسل در زمینه‌هایی همچون «بومی‌سازی صنعت ICT؛ دستاوردهای نوین اپراتورهای موبایل» و «فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و اشتغال در صنعت برق و مخابرات»، با حاضران به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در کارگاه جانبی این کنفرانس با عنوان «شبکه‌های موبایل و بهینه‌سازی رادیویی آن» نیز، ایرانسل تجربیات خود در این زمینه را با شرکت‌کنندگان به اشتراک گذاشت و پاسخگوی پرسش‌های آنان بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی