وان پلاس روی توسعه ردیاب هوشمندی با نام احتمالی «وان پلاس تگ» کار می‌کند

وان پلاس روی توسعه ردیاب هوشمندی با نام احتمالی «وان پلاس تگ» کار می‌کند

به نظر می‌رسد پس از اپل و سامسونگ، اکنون وان پلاس سومین شرکتی خواهد بود که روی توسعه ردیاب هوشمند کار می‌کند که احتمالا با نام وان پلاس تگ (OnePlusTag) معرفی خواهد شد.

این نام تجاری در تاریخ اواخر اردیبهشت‌ماه به ثبت رسیده است. اپل و سامسونگ اسمارت تگ‌های خود را روانه بازار کرده‌اند و حالا نوبت به چینی‌ها رسیده تا محصول مشابهی را در دسترس کاربران قرار دهند.

البته باید در نظر داشت که این احتمال نیز وجود دارد که ردیاب هوشمند وان پلاس محصول متفاوتی باشد، ولی گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که این محصول جدید می‌تواند به عنوان رقیبی برای ایرتگ اپل و اسمارت تگ سامسونگ درنظر گرفته شود.

همچنین این احتمال وجود دارد که ثبت چنین نام تجاری برای ردیاب هوشمند بدین معنی باشد که وان پلاس روی توسعه فناوری‌های UWB در محصولات و دستگاه‌های آینده خود کار می‌کند . بدون توسعه چنین فناوری، دستگاه‌های نسل جدید وان پلاس نمی‌توانند با تگ‌های هوشمند سازگار باشند و از آن‌ها پشتیبانی کنند.

اپل آخرین روز فروردین‌ماه در جراین رویداد Spring Loaded بالاخره پس از مدت‌ها انتظار ردیاب ایرتگ را معرفی کرد. با این وسیله کاربران می‌توانند از طریق اپ «Find My»، اشیاء گمشده را پیدا کنند. ایرتگ اپل یک ابزار کوچک است که از اسپیکر، شتاب‌سنج، بلوتوث LE و باتری قابل تعویض توسط کاربر بهره می‌برد. به گفته کوپرتینویی‌ها این ردیاب تا یکسال شارژدهی دارد و با استفاده از NFC می‌توان حالت گمشده را فعال کرد.

اپل با ایرتگ به جنگ تایل می‌‌رود که محبوبیت بالایی در بازار دارد و شاهد رقابت سنگینی میان آن‌ها خواهیم بود. البته نباید اسمارت تگ ۲۹.۹۹ دلاری سامسونگ را هم فراموش کنیم. اکنون باید دید وان پلاس قصد دارد ردیاب هوشمند خود را با چه مشخصاتی به بازار عرضه کند و شرکت بعدی که به توسعه چنین ردیاب‌های هوشمندی می‌پردازد کدام شرکت خواهد بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato