تعداد واکسن‌های کرونا تزریق شده در چین از مرز ۱ میلیارد دوز عبور کرد

تعداد واکسن‌های کرونا تزریق شده در چین از مرز ۱ میلیارد دوز عبور کرد

تعداد واکسن‌های تزریق‌ شده برای مقابله با ویروس کرونا در چین از مرز ۱ میلیارد گذشت. تاکنون در سراسر دنیا حدود ۲.۵ میلیارد دوز واکسن تزریق شده و آمار چین بیش از یک سوم تعداد کل واکسن‌های جهان را در بر می‌گیرد.

مجموع واکسن‌های تزریق‌ شده در چین دیروز با تزریق ۲۰.۲۳ میلیون واکسن دیگر رسما مرز ۱ میلیارد دوز را پشت سر گذاشت. در حال حاضر مشخص نیست که چند درصد از جمعیت چین واکسینه شده‌اند اما دستیابی به این آمار از آن جهت اهمیت دارد که این کشور در ابتدا با سرعت پایینی فرآیند واکسیناسیون را پیش می‌برد چون با مهار ویروس کرونا، شرایط اضطراری برای تزریق واکسن حس نمی‌شد.

هم‌اکنون برخی از استان‌های چین به‌صورت رایگان به تزریق واکسن می‌پردازند تا مردم راحت‌تر حاضر به دریافت واکسن شوند. البته در برخی مناطق مثل استان «آنهویی» حتی به شهروندان تخم مرغ رایگان اهدا می‌شود و در برخی از محله‌های پکن کوپن خرید توزیع می‌گردد.

از سوی دیگر، شیوع گونه دلتا در شهر جنوبی «گوانگژو» نیز به توجه عمومی بیشتر و تسریع در روند واکسیناسیون کمک کرده است. چین تاکنون چهار واکسن تایید شده ساخته که اثربخشی آن‌ها کمتر از فایزر-بیون‌تک و مدرنا با کارایی ۹۵ و ۹۴ درصد است.

قبلا گفته شده بود که اثربخشی واکسن سینوواک در مراحل آزمایشی در برزیل برای جلوگیری از ابتلا حدود ۵۰ درصد و برای جلوگیری از بروز موارد وخیم کرونا حدود ۸۰ درصد است. اثربخشی دو واکسن سینوفارم به ترتیب ۷۹ و ۷۲ درصد اعلام شده، در حالی که اثربخشی واکسن کان‌سینو پس از ۲۸ روز ۶۵ درصد برآورد می‌شود.

خبرگزاری دولتی چین در ماه آوریل گفته بود که این کشور انتظار دارد امسال بیش از ۳ میلیارد دوز واکسن تولید کند. مقامات هنوز اعلام نکرده‌اند که این کشور چه زمانی به ایمنی جمعی می‌رسد یا چه تعداد از این واکسن‌ها به سایر کشورها فروخته خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato