ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ویندوز ۱۱ با ژست‌های لمسی و پنجره پاپ‌آپ صدای جدید از راه می‌رسد

بر اساس اطلاعات به دست آمده از اسناد جدید مایکروسافت، ویندوز ۱۱ احتمالا از ژست‌های لمسی جدیدی بهره می‌برد. به‌علاوه، در ویندوز ۱۱ تغییراتی در پنجره پاپ‌آپ حجم صدا ایجاد می‌شود تا دیگر انتقادی در ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰

بر اساس اطلاعات به دست آمده از اسناد جدید مایکروسافت، ویندوز ۱۱ احتمالا از ژست‌های لمسی جدیدی بهره می‌برد. به‌علاوه، در ویندوز ۱۱ تغییراتی در پنجره پاپ‌آپ حجم صدا ایجاد می‌شود تا دیگر انتقادی در این بخش وجود نداشته باشد.

ویندوز ۱۱ ظاهرا از ژست‌های پیش‌فرضی پشتیبانی خواهد کرد که امکان استفاده از کنترل‌هایی شبیه کنترل‌های ترک‌پد را روی صفحه لمسی فراهم می‌کند. «پراناو هیپارگی»، مدیر برنامه Microsoft Azure در یکی از اسناد این شرکت می‌گوید: «مایکروسافت به دنبال معرفی ژست‌های لمسی اضافه‌ای برای ویندوز است تا انجام کارهای مختلف را با کمک کنترل‌های لمسی آسان‌تر کند.»

ویندوز ۱۱ احتمالا می‌تواند ژست‌هایی با بیش از دو انگشت را حتی در هنگام باز بودن اپلیکیشن‌ها مدیریت کند. این سیستم ژست‌های سه انگشتی یا بیشتر را به سیستم عامل هدایت می‌کند، بنابراین اپ‌ها از طریق پیکربندی‌های پیش‌فرض خود ورودی لمسی دریافت نمی‌کنند. ویندوز ۱۱ به‌صورت پیش‌فرض این قابلیت را فعال می‌کند ولی کاربران می‌توانند به‌شکل دستی آن را غیرفعال کنند.

از آن‌جایی که مایکروسافت می‌خواهد سازگاری اپ‌ها را حفظ کند، این شرکت در حال کار با توسعه‌دهندگان است و مسیرهای متفاوتی را آزمایش می‌کند. برای مثال، این احتمال وجود دارد که امکان جابه‌جایی بین چند پیکربندی فراهم شود تا هر اپ با توجه به کاربرد خاص خود از ژست‌های لمسی چندگانه استفاده کند.

افزون بر این، پاپ‌آپ حجم صدای ویندوز ۱۰ از زمان ویندوز ۸ تغییر چندانی نداشته و به نظر عده‌ای از کاربران نه تنها بسیار بزرگ است، بلکه مدت زیادی روی صفحه باقی می‌ماند. اکنون به نظر می‌رسد که مایکروسافت در ویندوز ۱۱ این بخش را تغییر داده است.

شواهد حاضر حاکی از آن هستند که قابلیت یادشده از ویندوز ۱۰ ایکس به ویندوز ۱۱ آمده و بخشی از C-Shell بوده است. پاپ‌آپ صدا در این نسخه کوچک‌تر شده اما مشخص نیست که این پنجره چه مدت زمانی روی صفحه باقی می‌ماند و امکان بستن آن وجود دارد یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی