ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پاناسونیک
تکنولوژی

پاناسونیک تمام سهام خود در تسلا را به ارزش ۳.۶ میلیارد دلار فروخت

پاناسونیک سهام ۳.۶ میلیارد دلاری خود از تسلا را به فروش رسانده و قصد دارد شرکت «Blue Yonder» را به ارزش ۷ میلیارد دلار خریداری کند. البته طبق گفته این شرکت ژاپنی، همکاری آن‌ها با ...

پاناسونیک سهام ۳.۶ میلیارد دلاری خود از تسلا را به فروش رسانده و قصد دارد شرکت «Blue Yonder» را به ارزش ۷ میلیارد دلار خریداری کند. البته طبق گفته این شرکت ژاپنی، همکاری آن‌ها با تسلا تمام نخواهد شد و ممکن است سرمایه‌گذاری‌های تازه‌ای رخ دهد.

پاناسونیک تمام سهام خود در تسلا را به مبلغ ۳.۶ میلیارد دلار به فروش رسانده تا برای اعلام مالکیت جدیدی میزان نقدینگی خود را افزایش دهد. از طرفی دیگر، «یوکی کوسومی» مدیرعامل شرکت ژاپنی به بلومبرگ اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد با شرط موفقیت نمونه اولیه، سرمایه‌گذاری عظیمی در تولید سلول باتری‌های جدید ۴۶۸۰ لیتیوم یون تسلا انجام دهد.

پاناسونیک تاکید کرد که فروش سهام جز برنامه‌های «راهبری شرکتی» آن‌ها بوده و هیچ ارتباطی به رابطه آن‌ها با تسلا ندارد. در بیانیه این شرکت آمده است:

«هدف ما این است که سهام استراتژیک خود را بر اساس رهنمودهای حاکمیت شرکتی بررسی کنیم و این موضوع بر مشارکت با تسلا تاثیری نمی‌گذارد و ما همچنان روابط خوبی با یکدیگر داریم.»

سرمایه‌گذاری انجام شده مطمئنا یک تصمیم تجاری بزرگ بوده است. پاناسونیک در سال ۲۰۱۰ حدود ۱.۴ میلیون از سهام تسلا با ارزش ۲۱.۱۵ دلار را به قیمت ۳۰ میلیون دلار خریداری کرد. سهام پاناسونیک در اواخر سال گذشته به ۷۳۱ میلیون دلار و در نهایت تا اواسط فروردین ماه سال جاری به ۳.۶ میلیارد دلار رسیده بود. در ادامه گفته می‌شود درآمد حاصل از فروش این سهام به پاناسونیک کمک می‌کند تا شرکت نرم‌افزاری مدیریت زنجیره تامین آمریکایی Blue Yonder را به ارزش ۷ میلیارد دلار خریداری کند.

پاناسونیک در گذشته تنها منبع تامین‌کننده باتری تسلا بود، اما تسلا اخیرا فرآیند توسعه باتری‌های خود را آغاز کرده و با سایر تامین‌کنندگان چینی از جمله LG Chem و CATL نیز همکاری می‌کند. پاناسونیک اخیرا اعلام کرده بود که اتکای خود را از تسلا کاهش می‌دهد و باتری‌های موردنیاز سایر خودروسازان جهانی را نیز تامین خواهد کرد.

با این وجود، پاناسونیک همچنان در نظر دارد تا بخش عمده‌ای از آینده تسلا باقی بماند. این شرکت در حال راه‌اندازی خط تولید نمونه اولیه برای سلول‌های لیتیوم یونی ۴۶۸۰ جدید تسلا است که اگر این خط تولید به خوبی کار کند، پاناسونیک سرمایه‌گذاری عظیم خود را در تولید آن‌ها انجام خواهد داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • avvvvab
    avvvvab | ۵ تیر ۱۴۰۰

    آفرین! خوب کاری کرد
    مردشور تُسلا

مطالب پیشنهادی