ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

موبایل

فروش آیفون ۱۲ از مرز ۱۰۰ میلیون دستگاه گذشت

از زمان عرضه آیفون ۶، گوشی‌های سری آیفون ۱۲ موفق شده‌اند بیشترین میزان فروش را تجربه کنند و طبق گزارش‌ تحلیلگران، تنها با گذشت ۷ ماه از عرضه رسمی، بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه از ...

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۱۰ تیر ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

از زمان عرضه آیفون ۶، گوشی‌های سری آیفون ۱۲ موفق شده‌اند بیشترین میزان فروش را تجربه کنند و طبق گزارش‌ تحلیلگران، تنها با گذشت ۷ ماه از عرضه رسمی، بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه از این سری به فروش رسیده است.

تحلیلگران بازار اعتقاد دارند که مجهز کردن تمامی دستگاه‌های سری آیفون ۱۲ به قابلیت اتصال 5G در کنار استفاده از پنل نمایشگر OLED حتی در نسخه‌های غیر پرو، موجب استقبال کاربران از آن‌ها شده است. همچنین برخلاف گذشته، این بار خریداران علاقه بیشتری نسبت به نسخه‌های گران‌تر از خود نشان داده اند که رکورد جدیدی در میزان فروش آیفون محسوب می‌شود. 

آیفون ۱۲ پرو مکس محبوب‌ترین دستگاه از این خانواده، توانسته سهم فروش ۲۹ درصدی را به خود اختصاص دهد. درحالی که سهم فروش آیفون ۱۱ پرو مکس تنها ۲۵ درصد برآورد شده است. البته ارقام گفته شده مربوط به بازار جهانی است و کاربران در سطح ایالات متحده استقبال بسیار گسترده‌تری از مدل گران قیمت آیفون داشته‌اند به طوری که ۴۰ درصد از میزان فروش را تشکیل داده‌اند.

قیمت آیفون ۱۲ پرو مکس ۱۱۰۰ دلار است که مشابه با نسل قبلی خود محسوب می‌شود. اما به دلیل فروش بیشتر آن نسبت به گذشته، میانگین قیمت دستگاه‌های فروخته شده سری آیفون ۱۲ شاهد افزایش بوده و به بیشترین مقدار خود در تمامی ادوار دست پیدا کرده است. به همین دلیل است که آیفون جدید موفق شده درآمد بیشتری برای اپل به همراه داشته باشد و درآمد آن را نسبت به نسل قبلی، ۲۲ درصد افزایش دهد.

دلیل دیگر افزایش درآمد اپل، تعداد بیشتر دستگاه‌های فروخته شده نسبت به گذشته بوده است. سری آیفون ۱۲ توانسته تنها در طی ۷ ماه به فروش ۱۰۰ میلیونی دست پیدا کند درحالی که سری آیفون ۱۱ به ۲ ماه زمان بیشتر برای دستیابی به چنین رکوردی زمان نیاز داشته است. همچنین حذف شارژر و هدفون از جعبه نیز نتوانسته است علاقه‌مندان به محصولات اپل را از خریداری آیفون جدید منصرف کند که می‌تواند به صورت جداگانه روی افزایش فروش لوازم جانبی و کاهش هزینه تولید تاثیرگذار باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی