ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

بلومبرگ: اپل به دنبال تمرکززدایی از سیلیکون ولی و جذب استعداد در مناطق مختلف است

در شرایطی که کارمندان مخالف بازگشت به دفاتر اپل هستند، گفته شده که این شرکت به خاطر مواجهه با مشکلات مختلف در زمینه استخدام و حفظ استعدادها در سیلیکون ولی، می‌خواهد تمرکز نیروهای خود را ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۴ تیر ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۰

در شرایطی که کارمندان مخالف بازگشت به دفاتر اپل هستند، گفته شده که این شرکت به خاطر مواجهه با مشکلات مختلف در زمینه استخدام و حفظ استعدادها در سیلیکون ولی، می‌خواهد تمرکز نیروهای خود را از مقر اصلی‌اش در این منطقه خارج کند.

به گزارش خبرنگار بلومبرگ، «مارک گورمن» اپل به‌خاطر هزینه‌های بالای زندگی در منطقه خلیج سن فرانسیسکو در حال از دست دادن نیروهای پراستعداد این شرکت است. بسیار از مهندسان اپل گفته‌اند که نمی‌توانند میان هزینه‌های زندگی در این منطقه و سایر مخارج خود مثل هزینه دانشگاه فرزندان یا پس‌اندازهای بلند مدتشان تعادل ایجاد کنند.

افزون بر این، اپل به خاطر تمرکز روی سیلیکون ولی در ایجاد تنوع میان نیروی کار خود دچار مشکل بوده است. هزینه عملیات‌های این شرکت بسیار بالاست و گورمن یادآور شده که همین خروجی را می‌توان از کارمندانی به دست آورد که در مناطق کم‌هزینه‌تر زندگی می‌کنند و حقوق پایین‌تری می‌خواهند.

اپل سیلیکون ولی

اپل به سبب همین دلایل به دنبال رفع تمرکز از سیلیکون ولی است. از جمله مدیران ارشدی که روی این پروژه کار می‌کنند می‌توانیم به «جانی سروجی»، رئیس بخش اپل سیلیکون و «ادی کیو»، رئیس بخش سرویس‌های اپل اشاره کنیم. «دیردره اوبرایان»، رئیس بخش خرده‌فروشی‌ها و منابع انسانی هم از حامیان این طرح به حساب می‌آید.

گفته می‌شود که تیم اپل سیلیکون در حال حاضر دفاتری در فلوریدا، ماساچوست، تگزاس، اورگان، سن دیگو، آلمان و بخش‌هایی از آسیا دارد. تیم سرویس‌ها هم در دفاتر لس آنجلس و نش‌ویل سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت در مجموع در تلاش است که مهندسان مستعد را در کانادا، نیوزلند، اسپانیا، آلمان و انگلیس به استخدام خود درآورد، چون اپل حالا متوجه شده که دیگر نمی‌تواند منتظر بماند تا بهترین‌ها به سیلیکون ولی بیایند.

با تمام این حرف‌ها، گورمن یادآور شده که استراتژی کوپرتینویی‌ها برای ساخت دفاتر جدید در خارج از مقر این شرکت در سیلیکون ولی همچنان مستلزم حضور فیزیکی نیروها در محیط کار است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی