تصویری از رابط کاربری جدید سرویس Cloud PC مایکروسافت فاش شد

تصویری از رابط کاربری جدید سرویس Cloud PC مایکروسافت فاش شد

تصویری از رابط کاربری جدید سرویس Cloud PC مایکروسافت فاش شد

مایکروسافت در مراسم سوم تیر ماه از خیلی از چیزهایی که انتظار داشتیم معرفی شوند، اسمی نیاورد. یکی از این موارد، سرویس جدید مایکروسافت Cloud PC بود که حالا شمایلی از طراحی آن فاش شده است.

سرویس Microsoft Cloud PC با اسم رمز Deschutes رابط کاربری جدیدی را مبتنی بر سرویس‌های ابری Azure برای ویندوز ۱۱ ارائه می‌کند. این نرم‌افزار به درد شرکت‌هایی می‌خورد که به دنبال امنیت بیشتر هستند و نمی‌توانند یا نمی‌خواهند سخت‌افزارهای خود را ارتقا دهند.

Cloud PC به کاربران اجازه می‌دهد ویندوز ۱۱ را با کمک یک مجوز از طریق سرویس ابری مایکروسافت تجربه کنند. با این راهکار ویندوز تقریبا به صورت یک سرویس در اختیار کاربران قرار داده می‌شود.

یک منبع معتبر در توییتر با نام کاربری ALumia تصویری از رابط Microsoft’s Cloud PC را منتشر کرده که در ادامه آن را مشاهده می‌کنید. این گرافیک خیلی دقیق نیست اما نشان می‌دهد که Cloud PC احتمالا از طریق یک مرورگر ارائه می‌شود و کاربران می‌توانند مدل‌های مختلف آن را انتخاب و پیکربندی کنند.

سرویس جدید سیستم عامل مایکروسافت قرار بود در رویداد قبلی مایکروسافت معرفی شود، اما حالا انتظار داریم که آن را در مراسم مایکروسافت اینسپایر ببینیم که در تاریخ ۲۳ و ۲۴ تیر برگزار می‌شود. این مراسم به عنوان یک رویداد متمرکز بر محصولات تجاری می‌تواند محل مناسب‌تری برای رونمایی از سرویس Cloud PC باشد.

مایکروسافت ۳ تیر از ویندوز ۱۱ به عنوان جدیدترین نسخه سیستم عامل کامپیوترها رونمایی کرد. این نسخه تغییرات ظاهری نسبتا زیادی نسبت به ویندوز ۱۰ داشته و خیلی از ویژگی‌های پروژه کنسل‌ شده ویندوز ۱۰ ایکس را ارائه می‌کند. ویندوز ۱۱ در حال حاضر به‌صورت بتا در اختیار آزمایش‌کنندگان قرار گرفته و نسخه رسمی آن تا اواخر سال منتشر می‌شود.

یکی از ویژگی‌های جذاب ویندوز ۱۱ که آن را برای کاربران جذاب کرده، پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندروید است. با این حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم این اپلیکیشن‌ها چگونه روی سیستم عامل بعدی مایکروسافت اجرا خواهند شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل