ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فلیت
تکنولوژی

توییتر با Fleet قابلیتی مشابه استوری در اینستاگرام برای همیشه خداحافظی می‌کند

توییتر هشت ماه پس از معرفی «فلیت» (Fleet) ویژگی مشابه استوری در اینستاگرام، اکنون با عدم استقبال کاربران از این ویژگی روبرو شده و درنهایت تصمیم گرفته برای همیشه فلیت را غیرفعال کند. طبق اعلام ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ تیر ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۰

توییتر هشت ماه پس از معرفی «فلیت» (Fleet) ویژگی مشابه استوری در اینستاگرام، اکنون با عدم استقبال کاربران از این ویژگی روبرو شده و درنهایت تصمیم گرفته برای همیشه فلیت را غیرفعال کند.

طبق اعلام وب‌سایت رسمی توییتر، از تاریخ ۱۲ مرداد ماه کاربران فقط می‌توانند اتاق‌های گفتگوی صوتی توییتر یعنی Spaces را در بالای صفحه اصلی این شبکه اجتماعی ببینند. همچنین توییت‌های معمولی با ویژگی‌های بیشتری برای ویرایش مانند فرمت‌های مختلف متن و اضافه کردن گیف روی عکس‌ها، به روز می‌شود.

فلیت

تصمیم توییتر برای حذف فلیت‌ فقط به دلیل عدم کارایی این ویژگی گرفته نشده است بلکه آن‌ها هنوز مطمئن نیستند که این ویژگی واقعا می‌تواند به کاربران در ارسال توییت‌ها کمک کند و در واقع نسبت به کارایی آن شک دارند.

طی سال‌های گذشته توییتر همواره تلاش کرده تا کاربران جدید بتوانند به طور منظم و به شکل راحت‌تری توییت‌های خود را ارسال کنند و فقط به توییت‌های دیگران توجه نکنند. توییتر قابلیت فلیت خود را بر اساس «استوری» معرفی کرد که هدف از آن کاهش فشار کاربران برای توییت کردن است. قابلیت استوری نیز برای اولین بار توسط اسنپ‌چت معرفی شد و پس از آن اینستاگرام باعث شد توجه بسیار زیادی به این قالب محبوب شبکه‌های اجتماعی شود.

«ایلیا براون» معاون محصول توییتر در بیانیه‌ای گفت:

امیدوار بودیم که فلیت به افراد بیشتری کمک کند تا از پیوستن به سایر گفتگوهای توییتر راحت باشند. اما تاکنون شاهد افزایش تعداد کاربرانی که انتظار داشتیم با استفاده از فلیت به گفتگو با سایر کاربران بپردازند نبوده‌ایم.

توییتر در حالی تصمیم به حذف قابلیت فلیت گرفته است که در ۲۷ آبان ماه سال گذشته این ویژگی را معرفی و هفته گذشته نیز قابلیت نمایش فلیت‌‌ از سایر حساب‌های کاربری به منظور هدف‌های تبلیغاتی را مورد آزمایش قرار داده بود. با این وجود می‌توان گفت که احتمالا چنین تصمیمی از سوی آن‌ها بسیار ناگهانی گرفته شده است زیرا آن‌ها در حال آزمایش برخی موارد روی آن بوده‌اند.

براون در ادامه این بیانیه اعلام می‌کند:

ما همچنان به ایجاد روش‌های جدیدی برای مشارکت داشتن کاربران در مکالمات، گوش دادن به بازخوردهای و ارائه یک روش بهتر برای خدمات‌رسانی به کاربران توییتر ادامه خواهیم داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی