ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نصر کشور برای تشکیل کارگروه ویژه صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی فراخوان داد

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) ضمن انتشار یک فراخوان، اعلام کرد که با مشارکت تشکل‌ها، سندیکاها و انجمن‌های تخصصی بخش خصوصی، کارگروهی ویژه صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی تشکیل می‌دهد. سازمان نصر در ...

امین بیگ‌زاده
نوشته شده توسط امین بیگ‌زاده | ۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۴

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) ضمن انتشار یک فراخوان، اعلام کرد که با مشارکت تشکل‌ها، سندیکاها و انجمن‌های تخصصی بخش خصوصی، کارگروهی ویژه صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی تشکیل می‌دهد.

سازمان نصر در این فراخوان اعلام کرده که خود را مکلف به دفاع از حقوق عموم کاربران فضای مجازی می‌داند و به عنوان تنها نماینده بخش خصوصی در کمیسیون ویژه مجلس برای مدیریت فضای مجازی، مطالبات به حق این افراد را پیگیری خواهد کرد.

در ادامه فراخوان نصر کشور از همه سازمان‌ها، نهادها، تشکل‌ها، سندیکاها، انجمن‌های تخصصی، اتحادیه‌ها، اساتید حوزه و دانشگاه و کارشناسان و صاحب‌نظران دعوت به عمل آورده که در تدوین طرحی جامع برای صیانت از حقوق عموم کاربران نقش داشته باشند. متن کامل فراخوان به شرح زیر است:

به دنبال مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی برای تدوین قوانینی تحت عنوان «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی»، پیرو اظهار نظر اولیه در بیست صفحه و انعکاس آن طی نامه ­ای به امضای وزیر محترم ارتباطات، پس از ارزیابی‌های کارشناسی و دریافت نظرات متخصصان، صاحب‌نظران، پژوهشگران و اساتید حوزه و دانشگاه، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور خود را مکلف به دفاع از حقوق عموم کاربران فضای مجازی به ویژه فعالان و بازیگران اصلی این عرصه دانسته و با تشکیل کارگروهی ویژه، صیانت از حقوق کاربران و مطالبات به‌حق آن‌ها را پیگیری خواهد کرد.

مطابق طرح مجلس شورای اسلامی، یک کمیسیون ویژه برای تدوین قوانین حوزه فضای مجازی پیش‌بینی شده که سازمان نصر کشور به عنوان تنها نماینده بخش خصوصی در این کمیسیون عضویت خواهد داشت، نکته مهم و حائز اهمیت این است که یقیناً بسیاری از فعالان بخش خصوصی در سایر تشکل‌ها و اصناف نیز در این موضوع دخیل هستند که نمی‌توان این گروه‌ها و حقوق آن‌ها را نادیده گرفت.

بر این اساس سازمان نصر کشور، ضمن انتشار فراخوان تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان بخش خصوصی، از کلیه فعالان این عرصه همچون اعضای محترم اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، اتحادیه کسب‌و کارهای مجازی و دیگر مجموعه‌های مرتبط، برای همکاری و همفکری در تدوین و تنظیم مطالبات و راهکارهای مورد نیاز دعوت به عمل می‌آورد.

سازمان نصر به عنوان تنها نهاد فراگیر و پارلمان بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با عنایت به اهمیت موضوع حکمرانی و قانون‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات و نقش بی‌بدیل ظرفیت‌های فضای مجازی در توسعه متوازن کشور، از همه سازمان‌ها، نهادها، تشکل‌ها، سندیکاها، انجمن‌های تخصصی، اتحادیه‌ها، اساتید حوزه و دانشگاه، کارشناسان و صاحب‌نظران در سراسر کشور دعوت به عمل می‌آورد با مشارکت در این کارگروه، نظرات و پیشنهادات کارشناسی خود را ارائه و در تدوین طرحی جامع برای صیانت از حقوق عموم کاربران نقش‌آفرینی کنند.

لازم به ذکر است سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با همراهی سایر تشکل‌های بخش خصوصی، از حداکثر توان فنی و تخصصی برای تدوین طرحی موثر و اثربخش در راستای حفظ حقوق کاربران فضای مجازی استفاده خواهد کرد و طبیعتاً با توجه به مسئولیت مجلس شورای اسلامی و شورای عالی فضای مجازی در این طرح، میزبان نمایندگان دولت و مجلس نیز در این کارگروه ویژه خواهد بود.

برای تحقق این مهم، از علاقه ­مندان به مشارکت در این کارگروه درخواست شده که نسبت به اعلام آمادگی تا تاریخ 1400/5/18 به صندوق پست الکترونیکی Info@irannsr.org اقدام کنند.

نمایندگان مجلس هفته گذشته و پس از کش و قوس‌های فراوان، اصل هشتاد و پنجی شدن و بررسی طرح موسوم به صیانت از کاربران در فضای مجازی در کمیسیون‌های غیرعلنی مجلس را به تصویب رساندند که تا کنون انتقادات زیادی را به همراه داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Meysam
    Meysam | ۱۵ مرداد ۱۴۰۰

    این یه طرح سیاسیه همه چیز حتی ورزش تو ایران سیاسی شده
    بخدا قسم اینا مردم رو آدم حساب نمیکنن.
    بابا یه اینترنت تمام فیلتر مونده تو کشور اونم بگیری که، یا جای ماست یا جای شما

مطالب پیشنهادی