توییتر برای مقابله با اخبار جعلی با آسوشیتدپرس و رویترز همکاری می‌کند

توییتر برای مقابله با اخبار جعلی با آسوشیتدپرس و رویترز همکاری می‌کند

توییتر امروز اعلام کرد که با همکاری خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و رویترز تلاش بیشتری خواهد کرد تا اخبار و اطلاعات موثق را بهتر از قبل در این شبکه اجتماعی بازتاب دهد. تیم توییتر با کمک این دو خبرگزاری اطلاعات بیشتری را پیرامون اخباری که در این پلتفرم در جریان است، منتشر می‌کند و به راستی‌آزمایی محتواها در رویدادهای مهم می‌پردازد.

تیم Curation توییتر در حال حاضر در تلاش است تا اطلاعات اضافه‌ای را به محتواهای مربوط به ترندهای برتر و سایر اخبار زبانه اکسپلور اضافه کند. این تیم وظیفه کسب اطمینان از چگونگی رده‌بندی نتایج جستجو را هم برعهده دارد تا مطمئن شود که در هنگام جستجو به دنبال برخی کلیدواژه‌ها و هشتگ‌های خاص، اطلاعات معتبر در بالای نتایج نمایش داده می‌شود.

تیم Curation همچنین در اعلان‌هایی ایفای نقش می‌کند که برای رویدادهای مهم از جمله اطلاعیه‌های اضطراری بهداشتی (مثل شرایط همه‌گیری ویروس کرونا) یا انتخابات در زبانه Explore یا در صفحه خانگی نمایش داده می‌شوند. این همکاری به توییتر کمک می‌کند تا محتواها را با برچسب اطلاعات گمراه‌کننده در این شبکه اجتماعی نگه دارد ولی در عین حال داده‌های بیشتری در کنار آن‌ها نمایش دهد.

تیم Curation مستقل از تیم Trust and Safety توییتر عمل می‌کند که مسئول شناسایی محتواهای ناقض قوانین و دستورالعمل‌های این شبکه اجتماعی است. توییتر تایید کرده که آسوشیتدپرس و رویترز نقشی در اعمال این قوانین و برخورد با متخلفان نخواهند داشت.

توییتر می‌گوید با همکاری این دو خبرگزاری می‌تواند با سرعت بیشتر و در مقیاس بالاتری اطلاعات تکمیلی را به توییت‌ها اضافه کند. به عبارت دیگر، زمانی که خبری به تازگی منتشر شده و حقایق مربوط به آن هنوز در دست بررسی است، توییتر می‌تواند با مراجعه به این دو منبع خبری اطلاعات بیشتری را در پلتفرم خود ارائه کند.

سیستم راستی‌آزمایی Birdwatch توییتر هم از بازخوردهای آسوشیتدپرس و رویترز بهره‌مند خواهد شد تا بتواند کیفیت اطلاعات را بهتر بررسی کند. توییتر می‌گوید تیم Curation با همکاری این دو خبرگزاری نه تنها اطلاعات بیشتری را به گفتگوها اضافه می‌کند، بلکه می‌تواند تشخیص دهد که چه اخباری به اطلاعات زمینه‌ای نیاز دارند. این اطلاعات زمینه‌ای که در بخش‌های مختلف توییتر دیده می‌شوند، Twitter Moments نام دارند.

همکاری توییتر با آسوشیتدپرس و رویترز ابتدا در زمینه محتواهای انگلیسی خواهد بود، اما انتظار می‌رود که در آینده از زبان‌ها بیشتری پشتیبانی به عمل آید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato