تسلا مدل S Plaid رکورد پیست لاگونا سکا کالیفرنیا را شکست

تسلا مدل S Plaid رکورد پیست لاگونا سکا کالیفرنیا را شکست

یک دستگاه تسلا مدل S Plaid با تغییرات زیاد و مخصوص پیست های اتومبیل رانی توانست رکورد سریع ترین خودروی برقی را در پیست لاگونا سکا به ثبت برساند. این رکورد تنها ۱ ثانیه با رکورد کلی پیست که توسط یک دستگاه مک لارن سنا به ثبت رسیده، فاصله دارد.

تسلا با هدف نشان دادن قدرت خود در ساخت محصولات با عملکرد بالا مدل S Plaid را معرفی کرده که مجهز به ۳ موتور الکتریکی است و در کمتر از ۲ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

تیونر تسلا یعنی Unplugged performance یک دستگاه مدل S Plaid را برای حضور در پیست های اتومبیل رانی و ثبت رکورد شکنی آماده کرده است. گرچه در بخش قوای محرکه هیچ گونه تغییراتی داده نشده است و تنها به استفاده از کیت آیرودینامیکی و سبک سازی گسترده در داخل اتاق برای کاهش هرچه بیشتر وزن و ارتقای سیستم ترمز بسنده شده است.

در نتیجه به مدد حداکثر قدرت ۱۰۲۰ اسب بخاری این مدل عملا با یک خودروی مسابقه‌ای طرف هستیم.

حال این تیونر تسلا اعلام کرده‌است که با رانندگی رندی پوبست، راننده مشهور آمریکایی توانسته رکورد ۱ دقیقه ۲۸.۲ ثانیه را در پیست لاگونا سکا کالیفرنیا به ثبت برساند.

تمامی دیگر زمان های سریع در این پیست توسط خود رندی پوبست به ثبت رسیده‌است و او توانست رکوردی را که با پورشه ۹۱۱ GT2 RS به ثبت رسانده جا‌به‌جا کند.

پیش از این خود شرکت تسلا نیز با نمونه‌های اولیه مدل S Plaid رکورد سریع ترین زمان ثبت شده با یک خودروی برقی را در این پیست به ثبت رسانده بود.

در حال حاضر شرکت تسلا مشغول ثبت رکورد با این محصول در پیست نوربرگ رینگ آلمان موسوم به جهنم سبز است و انتظار می‌رود که رکورد جدیدی را در دنیای خودروهای برقی از خود به جای بگذارد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato