ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

سامسونگ ۲۰۶ میلیارد دلار در فناوری‌های نوین سرمایه‌گذاری می‌‌کند

سامسونگ برنامه‌های مختلفی را برای دوران پساکرونا دنبال می‌کند و قصد دارد ظرف سه سال آینده رقمی بالغ بر ۲۰۶ میلیارد دلار در زمینه توسعه داروهای بیولوژیکی، هوش مصنوعی، نیمه رسانا و رباتیک سرمایه گذاری ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۰

سامسونگ برنامه‌های مختلفی را برای دوران پساکرونا دنبال می‌کند و قصد دارد ظرف سه سال آینده رقمی بالغ بر ۲۰۶ میلیارد دلار در زمینه توسعه داروهای بیولوژیکی، هوش مصنوعی، نیمه رسانا و رباتیک سرمایه گذاری کند.

برنامه سرمایه‌گذاری سامسونگ تا سال ۲۰۲۳ به تقویت جایگاه جهانی این شرکت در صنایع کلیدی مانند تراشه‌سازی کمک می‌کند. همچنین این رویکرد به کره‌ای‌ها اجازه می‌دهد تا در حوزه‌های جدیدی مانند رباتیک و ارتباطات فرصت‌های رو به رشد بسیاری را در اختیار داشته باشند.

سامسونگ الکترونیکش، بزرگترین تولیدکننده تراشه حافظه در جهان است که شرکت‌های زیرمجموعه زیادی دارد و می‌خواهد با سرمایه‌گذاری در مجموعه‌های تحت امر خود، رهبری بازار را در برخی حوزه‌ها از آن خود کند.

البته این شرکت هنوز جزئیاتی در مورد میزان سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف مطرح نکرده و هنوز مشخص نیست این میزان سرمایه با چه نسبتی برای توسعه فناوری‌های جدید اختصاص داده شود.

در سال ۲۰۱۸ نیز سامسونگ برای توسعه فناوری‌های نوین سرمایه‌گذاری کرده بود ولی طرح و برنامه جدید این شرکت نسبت به برنامه‌های قبلی در حدود ۳۰ درصد بیشتر شده است. در واقع سامسونگ قصد دارد برای حفظ سلطه خود در حوزه فناوری و به ویژه برای برخی موارد اضطراری هزینه کند. در واقع به نظر می‌رسد این شرکت از چنین سرمایه گذاری تهاجمی به عنوان یک استراتژی برای بقای خود استفاده می‌کند تا میدان رقابت را از دست ندهد. چرا که با از دست رفتن جایگاه فعلی، بازگشت به آن می‌تواند غیرممکن باشد.

رقبای سامسونگ در بازار تراشه نیز سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی انجام داده‌اند تا بتوانند در بازار رقابتی و با وجود کمبود جهانی تراشه در بازار حرفی برای گفتن داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • azam_nuri
    azam_nuri | ۴ شهریور ۱۴۰۰

    خواستم بگم بهترین زمان احمدی نژاد ۱۲۰ میلیارد دلار کل درآمد نفتی و غیرنفتی ایران توی یک سال بود.
    یک شرکت خصوصی فقط ۲۰۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری میکنه. خواستم بدونید نفت نیست که ثروت حساب میشه. مغز ثروت هست که ما ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفرشونو فراری دادیم. یعنی ۳ برابر جمعیت کل کشور ارمنستان که برای یه واکسن همه حجوم برده بودیم بهش. یعنی با مغزهایی که رفتن میشه ۳ تا کشور مثل ارمنستان بسازیم که حتی پاک بان هاشو دکتر مهندس بذاریم.

مطالب پیشنهادی