ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دو مدل از ساعت‌های هوشمند فیت‌بیت به قابلیت ردیابی خروپف مجهز می‌شوند

براساس اعلام فیت‌بیت، قابلیت جدیدی به ساعت‌های هوشمند Sense و Versa 3 اضافه می‌شود که از طریق میکروفون‌ می‌تواند صدای خروپف کاربران را ردیابی کرده و اطلاعاتی در زمینه سلامت خواب آنها ارائه دهد. برای ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۰

براساس اعلام فیت‌بیت، قابلیت جدیدی به ساعت‌های هوشمند Sense و Versa 3 اضافه می‌شود که از طریق میکروفون‌ می‌تواند صدای خروپف کاربران را ردیابی کرده و اطلاعاتی در زمینه سلامت خواب آنها ارائه دهد.

برای فعال کردن این قابلیت، کاربران ابتدا باید اپلیکیشن فیت‌بیت را باز کرده و به صفحه «خواب» (Sleep) مراجعه کنند. در این صفحه گزینه «بررسی خروپف» فعال خواهد شد و برای دریافت جزئیات بیشتر می‌تواند به قسمت «درباره تشخیص خروپف و سروصدا» مراجعه کند. دو معیار اصلی توسط این ویژگی اندازه‌گیری می‌شوند که شامل «شدت صدا» (بلندی یا کمی صدا) و «عارضه خروپف» می‌شود.

هنگامی که اپلیکیشن فیت‌بیت تشخیص دهد که کاربران خواب هستند، میکروفون‌ ساعت‌های Sense و Versa 3 کار نمونه‌گیری، اندازه‌گیری و جمع‌آوری اطلاعات مربوط به صدای محیط اطراف کاربران را آغاز می‌کنند. این اتفاق هر چند ثانیه رخ می‌دهد و خروپف تمام افراد داخل اتاق نیز محاسبه می‌شود. فیت‌بیت هشدار می‌دهد که قابلیت جدید باتری زیادی مصرف می‌کند و به همین دلیل بهتر است دستگاه کاربران قبل از خواب حداقل ۴۰ درصد شارژ داشته باشد.

علاوه بر این، در هر زمانی می‌توانید استفاده از این ویژگی را متوقف کنید یا داده‌های مربوط به خروپف و سروصدا محیط اطراف خود را حذف کنید.

پس از مرور کردن عملکرد و نحوه کار این ویژگی، یک چک باکس و تاییدیه نهایی برای کاربران صادر می‌شود. اطلاعات جمع‌آوری شده توسط میکروفون‌ها در بخش Sleep اپلیکیشن فیت‌بیت تحت عنوان «گزارش خروپف» هر صبح ظاهر می‌شوند و کاربران می‌توانند آن‌ها را بررسی کنند.

البته به نظر می‌رسد استفاده از این قابلیت رایگان نخواهد بود و علاوه بر جدیدترین ساعت‌های هوشمند فیت‌بیت، برای استفاده از آن به اشتراک ویژه نیز نیاز پیدا خواهید کرد که ۱۰ دلار ماهانه یا ۸۰ دلار سالانه هزینه دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی