ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

هیوندای با ربات اسپات بوستون داینامیکس روی ایمنی کارخانه‌ها نظارت می‌کند [تماشا کنید]

هیوندای از راه‌اندازی سیستم جدیدی موسوم به Factory Safety Service Robot خبر داده که در آن از ربات‌های اسپات بوستون داینامیکس برای گشت‌زنی و تامین ایمنی کارخانه‌ها استفاده می‌شود. پروژه Factory Safety Service Robot که ...

هیوندای از راه‌اندازی سیستم جدیدی موسوم به Factory Safety Service Robot خبر داده که در آن از ربات‌های اسپات بوستون داینامیکس برای گشت‌زنی و تامین ایمنی کارخانه‌ها استفاده می‌شود.

پروژه Factory Safety Service Robot که به اختصار با نام The Robot مورد خطاب قرار گرفته، اساسا از نسخه ارتقایافته‌ای از ربات اسپات استفاده می‌کند تا ایمنی کارخانه‌ها را تامین کند. هیوندای در ابتدا از این ربات در کارخانه‌های کیا، یکی از زیرمجموعه‌های خود استفاده خواهد کرد و بعد احتمالا این پروژه را گسترش می‌دهد.

این نسخه از اسپات حسگر لایدار و دوربین حرارتی خواهد داشت تا بتواند به دنبال سوژه‌های زنده، آتش‌سوزی‌های احتمالی و درب‌های باز بگردد. اگر اسپات چیزی را شناسایی کند، برای مرکز کنترل هشدار می‌فرستد. این دستگاه قادر است با کنترل از راه دور یا به‌صورت خودکار عمل کند و تصاویر و اطلاعات خود را به شکل آنی به اشتراک بگذارد.

«دانگ جین هیون» از هیوندای می‌گوید: «ربات خدمات ایمنی کارخانه، اولین همکاری هیوندای با بوستون داینامیکس است. این ربات به شناسایی خطرات می‌پردازد و ایمنی افراد را در محیط‌های صنعتی حفظ می‌کند. ما همچنین به ساخت دستگاه‌های هوشمند با قابلیت شناسایی خطر در سایت‌های صنعتی ادامه می‌دهیم و با همکاری پیوسته بوستون داینامیکس به حمایت از محیط‌های کاری ایمن ادامه می‌دهیم.»

اگر با ربات اسپات آشنا باشید، حتما می‌دانید که این ربات چه قابلیت‌هایی دارد و چگونه می‌تواند برای تامین ایمنی کارخانه‌ها استفاده شود. هیوندای آذر ماه پارسال شرکت بوستون داینامیکس را به مبلغ ۱.۱ میلیارد دلار از سافت‌بانک ژاپن خرید. در این معامله حدود ۸۰ درصد سهام بوستون داینامیکس به هیوندای رسید و ۲۰ درصد سهام آن در اختیار سافت‌بانک باقی ماند.

هیوندای در انتهای خرداد ماه قرارداد خود را با بوستون داینامیکس تکمیل کرد و رسما مالکیت آن را برعهده گرفت. این شرکت بخاطر توسعه دو ربات اسپات و اطلس شناخته می‌شود. ربات اطلس که یک ربات انسان‌نماست، بخاطر ویدیوهایی که بوستون داینامیکس از عملکردش منتشر کرده، معروف شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی