بلومبرگ از مشخصات احتمالی مک بوک پرو ۲۰۲۱ می‌گوید: حذف تاچ بار و بازگشت مگ‌سیف

بلومبرگ از مشخصات احتمالی مک بوک پرو ۲۰۲۱ می‌گوید: حذف تاچ بار و بازگشت مگ‌سیف

بلومبرگ یک روز مانده به مراسم Unleashed اپل همه قابلیت‌هایی را که انتظار داریم در مک‌بوک پرو معرفی شود گرد هم آورده است. از جمله مهم‌ترین تغییرات این نسخه می‌توان به پشتیبانی از حداکثر ۶۴ گیگابایت رم، حذف تاچ بار و بازگشت پورت شارژ مگ‌سیف اشاره کرد.

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ می‌گوید مک‌بوک پروهای جدید در نسخه‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی با رزولوشن بالاتر و پنل Mini-LED عرضه می‌شوند. او به نقل از یک منبع ناشناس مدعی است که رزولوشن این دو مدل ۳۰۲۴ در ۱۹۶۴ و ۳۴۵۶ در ۲۲۳۴ پیکسل خواهد بود.

لپ‌تاپ اپل دوباره به شارژر مگ‌سیف با سرعت شارژ بالاتر مجهز می‌شود. اما از سوی دیگر، تاچ بار به پایان راه رسیده و دیگر در این نسخه ظاهر نخواهد شد. گرمن می‌گوید کوپرتینویی‌ها مک‌بوک‌های جدید را با شکاف کارت حافظه SD و درگاه HDMI آزمایش کرده‌اند. حتی به نظر می‌رسد که ایده بازگرداندن درگاه USB-A هم در برنامه اپل بوده، اما مشخص نیست که این تصمیم به نسخه نهایی مک‌بوک پرو راه پیدا کند یا خیر.

گزارش بلومبرگ در خصوص مشخصات فنی مک‌بوک پرو می‌گوید این محصولات جدید به پردازنده‌های ۱۰ هسته‌ای با ۸ هسته پرقدرت و ۲ هسته بهینه مجهز می‌شوند. خریداران برای پردازشگر گرافیکی هم می‌توانند بین مدل‌های ۱۶ و ۳۲ هسته‌ای انتخاب داشته باشند. اپل ظاهرا مک‌بوک‌های جدید را با ۳۲ و ۶۴ گیگابایت رم آزمایش کرده است.

گرمن در خصوص نام تراشه مک‌بوک پرو بعدی به M1X و M1Z اشاره می‌کند. Z می‌تواند مربوط به تراشه‌ای باشد که توان گرافیکی بیشتری دارد. با این حال، او به نقل از یک توسعه‌دهنده می‌گوید نام M1 پرو و M1 مکس هم مشاهده شده است.

خبرنگار بلومبرگ درباره برنامه‌های آینده اپل مدعی است این شرکت به کار روی نسل بعدی محصولات مجهز به اپل سیلیکون ادامه خواهد داد. این محصولات احتمالا شامل مک پرو کوچک‌تر، مک‌بوک پرو پایین‌رده، مک‌بوک ایر قوی‌تر، مک مینی بالارده و نسخه بزرگ‌تر آی‌مک خواهند بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato