اینتل احتمالا می‌خواهد تولید تراشه‌های اختصاصی اپل را برعهده بگیرد

اینتل احتمالا می‌خواهد تولید تراشه‌های اختصاصی اپل را برعهده بگیرد

کمتر از دو روز پس از اظهار امیدواری مدیرعامل اینتل نسبت به تامین مجدد تراشه مک‌ها و معرفی مک‌بوک پرو جدیدی که از تراشه M1 پرو و M1 مکس استفاده می‌کند، حالا در گزارشی اعلام شده که این شرکت تراشه‌ساز در کنار سامسونگ پیشنهاد تولید بخشی از تراشه‌های اپل را داده است.

«پت گلسینگر» در آستانه معرفی مک‌بوک پرو جدید گفت علی‌رغم مهاجرت اپل به سمت استفاده از تراشه‌های اختصاصی، این شرکت همچنان امیدوار است که در آینده دوباره تراشه‌های خود را به کامپیوترهای مک بیاورد. حالا وب‌سایت «دیجی‌تایمز» در گزارشی مدعی شده که اینتل در اقدامی تلاش کرده نظر اپل را جلب کند.

در این گزارش گفته شده اینتل و سامسونگ سعی دارند سفارشات ساخت پردازنده‌های اختصاصی اپل را از آن خود کنند. چنین اقدامی از سوی اپل به کاهش وابستگی این شرکت به کارخانه‌های TSMC منجر خواهد شد، اما منابع آگاه در این گزارش گفته‌اند که احتمال چنین رخدادی بسیار پایین است. اینتل و سامسونگ ظاهرا می‌خواهند تامین بخشی از تراشه‌های مک را برعهده بگیرند.

با وجود تمام این اظهارات و تلاش‌ها، اینتل همچنان به سیاست دوگانه خود در قبال اپل ادامه می‌دهد و کارزارهای تبلیغاتی مختلفی علیه اپل و مک برگزار کرده است. این کارزارها از تبلیغات ویدیویی گرفته تا توییت‌های مدیران شرکت، محدوده گسترده‌ای از شیوه‌های بازاریابی را شامل می‌شود.

اپل با معرفی مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی دیگر هیچ مک‌بوکی با پردازنده اینتل ندارد. با این حال، هنوز برخی از مدل‌های آی‌مک، مک پرو و مک مینی از پردازنده‌های اینتل استفاده می‌کنند. ولی انتظار می‌رود که این دستگاه‌ها هم تا چند وقت دیگر به تراشه‌های تولید خود اپل مجهز شوند.

شرکت اینتل هنوز به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر درباره تراشه جدید M1 پرو، M1 مکس و حذف تعداد بیشتری از مک‌های اینتلی از ویترین فروشگاه اپل واکنشی نشان نداده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato