ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

اختلال در سامانه سوخت؛ حمله سایبری یا نقص فنی؟ هنوز مشخص نیست (بروزرسانی: حمله تایید شد)

بررسی‌های میدانی و گزارش‌های مردمی حاکی از بروز مشکل فنی در سیستم سوخت رسانی است و در همین راستا سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از تشکیل جلسه فوری برای رفع اختلال سامانه هوشمند ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۵

بررسی‌های میدانی و گزارش‌های مردمی حاکی از بروز مشکل فنی در سیستم سوخت رسانی است و در همین راستا سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از تشکیل جلسه فوری برای رفع اختلال سامانه هوشمند سوخت خبر داده است. رئیس انجمن کانون جایگاه‌داران حمله سایبری به پمپ‌بنزین‌های کل کشور نیز تایید کرده که مشکل مذکور به خاطر حمله سایبری به این سامانه است.

«فاطمه کاهی»، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «جلسه ای فوری درباره اختلال سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در حال برگزاری است که به محض پایان یافتن جلسه اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.»

«علی فروزنده» سخنگوی وزارت نفت نیز در جمع خبرنگاران اعلام کرده «سوخت گیری در جایگاه‌های سوخت با مشکل مواجه نیست، مشکلی برای سوخت گیری وجود ندارد و مردم می توانند با قیمت آزاد سوخت گیری کنند.» او به مردم اطمینان خاطر داده که  هیچ مشکلی برای سهمیه سوخت مردم به وجود نخواهد آمد و کارشناسان در حال بررسی و رفع مشکل هستند. گزارش‌ های میدانی و مردمی به دست آمده از کاربران حاکی از این است که از ساعتی پیش پمپ بنزین‌ها در اغلب نقاط کشور دچار وقفه و اختلال در سرویس دهی شده‌اند.

«امین رضانواز» سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت کشور نیز در گفتگو با صدا و سیما گفته «دستگاه‌های کارت‌خوان‌ سوخت به دلیل مسائل نرم‌افزاری و مستهلک شدن تجهیزات به مشکل خورده است.» او تاکید کرده همه متخصصان وزارت نفت در حال رفع مشکل هستند و تلاش دارند تا این مشکل برطرف شود اما «هیچ پیش بینی برای حل مشکل وجود ندارد.»

بروز رسانی ساعت ۱:۲۸ بعد از ظهر

رئیس انجمن کانون جایگاه‌داران حمله سایبری به پمپ‌بنزین‌های کل کشور را در گفتگو با تجارت نیوز تایید کرد و گفت: «این مشکل در حال بررسی است. از ساعتی قبل امکان سوخت‌گیری در بسیاری از پمپ بنزین‌ها وجود ندارد.»

پیش از این و در همان دقایق ابتدایی بروز اختلالات برخی خبرگزاری‌ها احتمال حمله سایبری را مطرح کرده بودند . به عنوان مثال خبرگزاری ایسنا خبری کوتاه در این مورد منتشر کرد که دقایقی پس از انتشار این لینک از این پایگاه خبری حذف شد. ایسنا نوشته بود که «مراجعه کنندگان به جایگاه های سوخت با پیام «حمله سایبری 64411» بر روی صفحه دیجیتال پمپ‌ها مواجه می شوند.»

بیشتر بخوانید:

اخبار ضد و نقیض درباره امکان سوخت‌گیری آزاد در جایگاه‌های سوخت

وزیر کشور: برنامه‌ای برای گرانی بنزین نداریم، مردم نگران نباشند

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: 40 درصد از جایگاه‌های سوخت به مدار بازگشتند

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی