ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

کاهش ۶.۷ درصدی فروش موبایل در بازارهای جهانی در فصل سوم ۲۰۲۱

موسسه تحقیقاتی «IDC» می‌گوید در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۳۳۱.۲ میلیون دستگاه موبایل در بازارهای جهانی عرضه شده و از افت فروش ۶.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر می‌دهد. آمار ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰

موسسه تحقیقاتی «IDC» می‌گوید در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۳۳۱.۲ میلیون دستگاه موبایل در بازارهای جهانی عرضه شده و از افت فروش ۶.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر می‌دهد.

آمار و ارقام ارائه شده در این گزارش با انتظارات و پیش‌بینی‌های تحلیلگران تفاوت دارد. تحلیلگران بازار انتظار داشتند که در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ شاهد کاهش ۲.۹ درصدی باشیم ولی اکنون میزان فروش افت بیشتری را تجربه کرده است. همچنین در این گزارش از مشکلاتی مانند مسائل زنجیره تامین جهانی، کمبود قطعات و عوامل فصلی به عنوان دلایل اصلی کاهش به وجود آمده اشاره شده است.

موبایل

در ادامه این گزارش همچنین آمده است که مناطقی از جهان مانند اروپای مرکزی، اروپای شرقی و منطقه آسیا-اقیانوسیه (به استثنای ژاپن و چین) با وجود آماری مانند ۲۳.۲- و ۱۱.۶- درصد بیشترین میزان کاهش سالانه را به همراه داشته‌اند. با این وجود، بازارهایی مانند ایالات متحده، اروپای غربی و چین به ترتیب با ۰.۲-، ۴.۶- و ۴.۴- درصد کمترین میزان کاهش را تجربه کرده‌اند. دلیل این امر، ارزش بیشتر این مناطق برای برخی از تولیدکنندگان اصلی موبایل است.

غول کره جنوبی سامسونگ با عرضه ۶۹ میلیون دستگاه که ۲۰.۸ درصد از سهم بازار سه ماهه سوم جهان در سال جاری را پوش می‌دهد، همچنان پیشتاز اصلی بازار است. همچنین غول فناوری کره در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ شاهد کاهش ۱۴.۲ درصدی عرضه نسبت به سال قبل بوده است.

اپل با عرضه ۵۰.۴ میلیون دستگاه و در اختیار داشتن ۱۵.۲ درصد از سهم بازار جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است و نسبت به مدت مشابه از سال گذشته در تعقیب سامسونگ محموله‌های خود را ۲۰.۸ درصد افزایش داده است. برند چینی شیائومی نیز با فروش ۴۴.۳ میلیون دستگاه، ۱۳.۴ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده و محموله‌های آن نسبت به سال قبل ۴.۶ درصد کاهش داشته است.

ویوو و اوپو نیز به ترتیب با ۳۳.۳ میلیون دستگاه و ۳۳.۲ میلیون دستگاه و سهم بازار ۱۰.۱ درصد و ۱۰ درصدی به صورت مشترک در جایگاه چهارم قرار گرفته‌اند. محموله‌های ویوو نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵.۸ درصد رشد داشته و دستگاه‌های عرضه شده اوپو در پایان سه ماهه سوم نسبت به مدت مشابه از سال قبل ۸.۶ درصد افزایش داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی